Puchar Francji: gol Arkadiusza Milika nie pomógł, Olympique Marsylia za burtą

Arkadiusz Milik zdobył kolejną bramkę dla Olympique'u Marsylia, ale jego drużyna w 1/16 finału Pucharu Francji sensacyjnie przegrała z IV-ligowym Canet Roussillon 1:2 i odpadła z rozgrywek.

Tomasz Rosiński
Arkadiusz Milik PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Co oczywiste zespół z Marsylii był zdecydowanym faworytem niedzielnej konfrontacji w Pucharze Francji, jednak gospodarze już w 21. minucie wysłali mu sygnał ostrzegawczy. Wówczas Jeremy Posteraro wyprowadził miejscową ekipę na prowadzenie.

W 38. minucie nadeszła odpowiedź ze strony podopiecznych Jorge Sampaoliego. Z prawej strony pola karnego precyzyjnie dośrodkował Valere Germain, zaś celnie główkował Arkadiusz Milik, dla którego to trzecie trafienie po przenosinach do Olympique'u.

Wydawało się, że marsylczycy po strzelonym golu pójdą za ciosem, lecz tak się nie stało. To rywale w 71. minucie za sprawą Yohana Baia zdobyli swoją drugą bramkę, która okazała się gwoździem do trumny przyjezdnych.