eWinner II liga: Górnik Polkowice powrócił na czoło wyścigu

Sobota na najniższym szczeblu centralnym dla gości. Górnik Polkowice wygrał po raz pierwszy w rundzie wiosennej, a Skra Częstochowa już po raz trzeci. Drużyna z województwa dolnośląskiego jest na pierwszym miejscu w tabeli.

mecz Rekord Bielsko-Biała - KS Górnik Polkowice Newspix / JAKUB ZIEMIANIN / 400mm.pl / Na zdjęciu: mecz Rekord Bielsko-Biała - KS Górnik Polkowice
Górnik Polkowice rozsypał się w obronie po zimowym okresie przygotowań. Cztery stracone gole sprawiły, że w konfrontacjach z Chojniczanką oraz Stalą Rzeszów zdobył punkt z sześciu możliwych. W sobotę podopieczni Janusza Niedźwiedzia zagrali po raz pierwszy w 2021 roku na wyjeździe, a odwiedzili nieobliczalnego beniaminka Sokoła Ostróda. W 38. minucie Mateusz Piątkowski zdobył prowadzenie dla Górnika, które w ostatecznym rozrachunku dało zwycięstwo 1:0. Dobrą szansę na drugiego gola miał Eryk Sobków, ale nie wykorzystał rzutu karnego, przez co polkowiczanie do końca dość rozpaczliwie bronili zaliczki.

KKS 1925 Kalisz pokazał duże możliwości w ofensywie w poprzednim, wygranym 4:0 spotkaniu z Błękitnymi. W sobotę drużyna z Wielkopolski miała możliwość zagrania na własnym stadionie, a jej przeciwnikiem była dobrze dysponowana Skra Częstochowa. Kaliszanie nie stwarzali często sytuacji podbramkowych, a tych nielicznych nie wykorzystali. Skorzystała z tego Skra i strzałem Mateusza Holika w 80. minucie zapewniła sobie zwycięstwo 1:0.

Bytovia Bytów i Znicz Pruszków wznowili rywalizację w równie niskiej formie jak kończyli rundę jesienną. Przed ich meczem najczęściej powtarzanym słowem było "przełamanie". Nie udało się go osiągnąć ani gospodarzom, ani gościom. Prowadzili jedni i drudzy, ale stanęło na remisie 2:2. Doprowadził do niego po wejściu z ławki rezerwowych na boisko Maciej Firlej. Był on pewnym egzekutorem rzutu karnego w 87. minucie.

Garbarnia Kraków powróciła udanie do walki po pauzie. Wygrana 1:0 ze Śląskiem II Wrocław jest jej pierwszą w rundzie wiosennej. Piłkarze z województwa małopolskiego rozstrzygnęli to spotkanie w kwadransie po przerwie. Rezerwy Śląska próbowały do końca odrobić stratę, ale na początku rundy wiosennej nie są w równie dobrej formie jak przed zimowym okresem przygotowań.

21. kolejka II ligi:

Sokół Ostróda - Górnik Polkowice 0:1 (0:0)
0:1 - Mateusz Piątkowski 39'

KKS 1925 Kalisz - Skra Częstochowa 0:1 (0:0)
0:1 - Mateusz Holik 80'

Śląsk II Wrocław - Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Kołbon 57'

Bytovia Bytów - Znicz Pruszków 2:2 (0:1) 0:1 - Mariusz Gabrych 42' 1:1 - Paweł Zawistowski (k.) 50' 2:1 - Piotr Giel 79' 2:2 - Maciej Firlej (k.) 87'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Polkowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?