Serie A: jeden piłkarz zniszczył Benevento. Bartłomiej Drągowski pomógł w niecodzienny sposób

Bartłomiej Drągowski popisał się kilkoma interwencjami w meczu z Benevento Calcio, a na dodatek asystował przy golu Dusana Vlahovicia. ACF Fiorentina wygrała z zespołem Kamila Glika 4:1 głównie dzięki hat-trickowi Serba.

Bartłomiej Drągowski (z prawej) Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski (z prawej)
Benevento Calcio miało dobre wspomnienia z pierwszego meczu przeciwko ACF Fiorentinie. Wygrana na Stadio Artemio Franchi była jedną z bardziej prestiżowych po powrocie do elity. Od 11 kolejek podopieczni Filippo Inzaghiego nie potrafią pokonać już żadnego przeciwnika i tym razem na tle Violi wyglądali bardzo źle.

W podstawowych składach znaleźli się Kamil Glik oraz Bartłomiej Drągowski. Nie byli oni przed przerwą na pierwszym planie, ponieważ show skradł wszystkim Dusan Vlahović. Strzelił on klasycznego hat-tricka, a skompletował go perfekcyjnym uderzeniem na 3:0 zza pola karnego w okienko. Przy tym trafieniu, którego oglądanie było dużą przyjemnością, asystował Drągowski. Vlahović opanował piłkę bezpośrednio po wykopie bramkarza. Drągowski rozegrał solidny mecz i dzięki niemu Benevento zdołało strzelić tylko jednego gola. Pojedynek zakończył się wynikiem 4:1.

US Sassuolo jeszcze nigdy nie przegrało z Hellasem Werona prowadzonym przez Ivana Juricia. Neroverdi są jednymi z nielicznych drużyn, na których pokonanie Chorwat nie znalazł jeszcze sposobu. Hellas poprawił ostatnio bilans na wyjazdach, ale nie potrafił w sobotę rozprawić się z niewygodnym przeciwnikiem z regionu Emilia-Romania.

Dynamiczna konfrontacja zakończyła się rezultatem 3:2 dla Sassuolo. Podopieczni Roberto De Zerbiego trzy razy obejmowali prowadzenie i dopiero cios zadany przez Hameda Traore w 81. minucie okazał się rozstrzygający. Paweł Dawidowicz grał od 56. minucie i był zmiennikiem popełniającego sporo błędów Koraya Guentera.