Serie A: przełamanie Sampdorii. Smutna wyprawa Karola Linettego do Genui

W poprzednim sezonie Karol Linetty był kapitanem Sampdorii. Obecnie nie podnosi się z ławki rezerwowych Torino FC, a jego drużyna przegrała 0:1 w Genui. Jedna bramka padła również w konfrontacji Lazio z Udinese Calcio.

mecz UC Sampdoria - Torino FC PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: mecz UC Sampdoria - Torino FC
W poprzednich pięciu kolejkach Sampdoria zdobyła najmniej punktów w lidze, dlatego konfrontację z Torino FC zamierzała wykorzystać na przerwanie niekorzystnej serii. Blucerchiati czuli się w przeszłości dobrze w meczach u siebie z przeciwnikiem z Piemontu. Od 15 takich spotkań strzelili minimum gola, a przegrali tylko jedno z nich. Granata stawiła się w Genui kilka dni po wyczerpującym meczu z US Sassuolo i zbudowana spektakularnym odwróceniem wyniku 0:2 na 3:2.

Sampdoria wyszła na prowadzenie w 25. minucie i przeprowadziła elegancką akcję zespołową. Zakończył ją strzałem na 1:0 Antonio Candreva. Po podaniu Manolo Gabbiadiniego miał sporo miejsca oraz czasu na pokonanie Salvatora Sirigu i ze stoickim spokojem ominął go płaskim uderzeniem.

Przed Bartoszem Bereszyńskim i pozostałymi obrońcami Sampdorii stało zadanie powstrzymania między innymi Andrei Belottiego oraz Antonio Sanabrii. Po około godzinie wszedł na boisko bohater poprzedniego meczu Torino FC - Simone Zaza. Byki do końca nie znalazły sposobu na wyrównanie, a rezerwowym przez całe spotkanie był Karol Linetty.

Lazio zagrało w Udine po pożegnaniu się z Ligą Mistrzów. Drużyna Simone Inzaghiego dostała lanie od przeciwnika z regionu Frulli w rundzie jesiennej. Zebrette mogli wspominać występ na Stadio Olimpico jako najlepszy w sezonie, a nastąpił on po latach niepowodzeń w rywalizacji z rzymianami.

Lazio objęło prowadzenie 1:0 w 37. minucie dzięki strzałowi Adama Marusicia. Czarnogórzec wrócił na pozycję wahadłowego po meczach, w których musiał występować awaryjnie w trójce środkowych defensorów i przydał się drużynie w ofensywie. Dostał on podanie od Sergeja Milinkovicia-Savicia, nawinął sobie przeciwników w polu karnym i trafił w okienko bramki Juana Musso. Udinese szukało wyrównania, między innymi Rodrigo De Paul oddał strzał w słupek, mimo to Lazio wygrało.