Eliminacje do MŚ 2022. Anglia - Polska. Po tym faulu był rzut karny. Czy sędzia postąpił słusznie? [WIDEO]

W 18. minucie meczu Anglia - Polska sędzia Bjorn Kuipers podyktował rzut karny. Stały fragment gry bez najmniejszego kłopotu na bramkę zamienił Harry Kane. Wydaje się, że "jedenastka" w pełni należała się gospodarzom meczu na Wembley.

Mateusz Domański
moment faulu Michała Helika Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: moment faulu Michała Helika
Sędzia Bjorn Kuipers wskazał na wapno po tym, jak Raheem Sterling urwał się obronie, wpadł w pole karne i został podcięty przez Michała Helika. Wszystko zaczęło się natomiast od straty Piotra Zielińskiego.

Stały fragment gry na trafienie zamienił Harry Kane. Reprezentant Anglii oddał pewny strzał w środek bramki.

Od 19. minuty Polacy przegrywali na Wembley 0:1. Taki rezultat utrzymał się do przerwy.

Biało-Czerwoni niewiele zrobili, by do szatni schodzić z lepszym wynikiem. To nie był dobry prognostyk na drugą połowę. W zasadzie można było cieszyć się jedynie z tego, że Polacy nie stracili gola po akcji.