Ligue 1: AS Monaco nie zawiodło, choć zaczęło być nerwowo

AS Monaco nie potrafiło w pierwszej połowie strzelić gola najgorszemu klubowi Ligue 1. Po przerwie faworyt już stanął na wysokości zadania i zapewnił sobie zwycięstwo 3:0 z Dijon FCO. Radosław Majecki pozostaje poza składem.

Wissam Ben Yedder Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: Wissam Ben Yedder
AS Monaco ponownie zaczęło dokładać mecz za meczem do serii bez porażki. W marcu podopieczni Niko Kovaca niespodziewanie potknęli się w konfrontacji ze Strasbourgiem, ale od tego czasu nie dali się pokonać sześciu przeciwnikom. W środku tygodnia wywalczyli awans do ćwierćfinału Pucharu Francji. Drużyna z księstwa jest na dobrych torach i w meczu na własnym stadionie z Dijon FCO nie brała pod uwagę niepowodzenia.

Przeciwnik Monaco ma w tym sezonie mało do powiedzenia w Ligue 1. Dijon wygrało dwa z 32 meczów, prezentuje się katastrofalnie w ofensywie i przegrało z 13 poprzednimi przeciwnikami. Wiara w siebie i motywacja wśród podopiecznych Davida Linaresa są na bardzo niskim poziomie.

AS Monaco napracowało się na premierowego gola, a pierwsza połowa jeszcze nie została zdominowana przez faworyta. Stevan Jovetić wstrzelił się w 50. minucie i zmienił wynik na 1:0. Czarnogórzec wykonał dobitkę uderzenia z rzutu karnego Wissama Ben Yeddera, które zostało zatrzymane przez bramkarza. W 63. minucie Ben Yedder oddał uderzenie na 2:0 z podania Aleksandra Gołowina, a w 90. minucie wykorzystał możliwość zmazania plamy i ustalił wynik z rzutu karnego na 3:0.

Benjamin Lecomte zachował czyste konto w bramce gospodarzy, a Radosław Majecki był poza kadrą.

1:0 - Martin Terrier 52'

Stade Brestois 29 - Nimes Olympique 1:1 (1:1)

OGC Nice - Stade de Reims 0:0

AS Saint-Etienne - Girondins Bordeaux 4:1 (2:1) 0:1 - Hwang Ui-Jo (k.) 9' 1:1 - Wahbi Khazri (k.) 19' 2:1 - Wahbi Khazri 23' 3:1 - Wahbi Khazri (k.) 71' 4:1 - Zaydou Youssouf 82'