UEFA dostała zgodę od europejskich klubów. Wielka rewolucja coraz bliżej!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Mike Hewitt / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki
PAP/EPA / Mike Hewitt / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC cieszą się z bramki
zdjęcie autora artykułu

Europejskie kluby piłkarskie zgodziły się na rewolucję w Lidze Mistrzów. Wkrótce UEFA powinna oficjalnie ogłosić zmianę formatu najważniejszych klubowych rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek doszło do spotkania przedstawicieli Europejskiego Stowarzyszenia Klubów z UEFA, podczas którego organ reprezentujący piłkarskie drużyny zaakceptował reformę Ligi Mistrzów, która nastąpi od 2024 roku - informuje niemiecki "Sport Bild".

Oficjalna decyzja w tej sprawie miała zapaść 31 marca, ale ostatecznie została odłożona. Część klubów żądała bowiem większych korzyści z praw reklamowych. Ostatecznie strony doszły do porozumienia, a UEFA o reformie ma poinformować w najbliższy poniedziałek.

Od sezonu 2024/2025 rozgrywki Ligi Mistrzów mają zostać powiększone z 32 do 36 drużyn, które będą rywalizowały w jednej grupie w "systemie szwajcarskim". Każdy z zespołów rozegra po 10 meczów - 5 u siebie i 5 na wyjeździe, po czym zostanie wyłoniona ostateczna tabela

Osiem najlepszych drużyn zakwalifikuje się bezpośrednio do 1/8 finału. O pozostałych osiem miejsc w fazie pucharowej powalczą w barażach ekipy z lokat 9-24 w tabeli.

W nowym formacie znacznie zwiększy się liczba meczów. Aktualnie w całym sezonie Ligi Mistrzów rozgrywanych jest 125 spotkań. Po reformie będzie ich aż 225. Finalista rozgrywek rozegra co najmniej 17 spotkań, czyli o 2 więcej niż obecnie.

Czytaj też: -> To zdjęcie mówi wszystko. Robert Lewandowski napisał do kibiców Bayernu Monachium -> Zamieszanie wokół kontraktu Arkadiusza Milika. Pojawiły się nowe informacje

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takiego gola dawno nie widzieliśmy

Źródło artykułu:
Komentarze (3)
avatar
Adam
17.04.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Niech się zajmą golami liczonymi podwójnie. To jest bezsens. Ale lepiej trzepać kasę. Za 4 lat LM będzie miała 54druzyny.  
avatar
Karol Wald
16.04.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
System szwajcarski w piłce? Ciekawe kto z mniej wytrawnych kibiców załapie kto gra z kim i o co. Już widzę to losowanie. Bez mistrza kulek ;) kiepsko to widzę.  
avatar
yes
16.04.2021
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Ciekawe co w 2024 będzie słychać u koronawirusa? Czy któryś klub Polski wplywał na ostateczny kształt pomysłu??