"Co pan sobie jaja robi?". Wrzało po kartkach dla Czesława Michniewicza [WIDEO]

W 22. minucie niedzielnego meczu PKO Ekstraklasy Legia Warszawa - Cracovia (0:0) bardzo mocno zawrzało. Wszystko za sprawą czerwonej kartki dla trenera gospodarzy Czesława Michniewicza. "Ja pierniczę, co za błazenada" - wściekał się szkoleniowiec.

Mateusz Domański
Czesław Michniewicz PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
Podczas meczu Legia Warszawa - Cracovia szkoleniowiec gospodarzy Czesław Michniewicz postanowił uciąć sobie pogawędkę z trenerem rywali Michałem Probierzem. Mówił m.in. o tym, że Pelle van Amersfoort użala się nad sobą.

- To płaczek straszny, nasz nawet go nie dotknął - podkreślał Michniewicz.

Rozmowy trenerów nie spodobały się 25-letniemu sędziemu technicznemu Patrykowi Gryckiewiczowi. Zwrócił uwagę szkoleniowcowi Legii Warszawa, choć ten nawet na moment nie opuścił strefy.

- Ostrzega mnie pan, ale za co? Rozmawiam sobie z trenerem. Ja pana też ostrzegam, niech pan odejdzie i nie przeszkadza. Chce pan być tutaj najważniejszy? - reagował trener gospodarzy.

Gryckiewicz poskarżył się sędziemu liniowemu. Później komunikat poszedł do arbitra głównego Daniela Sylwestrzaka, który sięgnął po żółtą kartkę dla Michniewicza.

- Co pan sobie jaja robi? - irytował się szkoleniowiec.

Na ławce Legii zrobiło się gorąco. Podczas jednej z przerw w grze Michniewicz postanowił zawołać sędziego głównego, by wyjaśnić, że nic złego się nie dzieje.

- Panie sędzio, proszę zareagować. Nic złego się nie dzieje, a facet cały czas przychodzi i prowokuje. Niech stanie sobie z tyłu i tyle. Panie sędzio, mogę pana prosić? Panie sędzio, nic się złego nie dzieje na tej ławce, a on stoi i cały czas prowokuje. Niech pan uspokoi tego człowieka - apelował.

Następnie Sylwestrzak konsultował się z arbitrem technicznym, po czym pokazał Michniewiczowi czerwoną kartkę. Trener Legii nie mógł tego zrozumieć.

- Przecież ja nic nie powiedziałem, panie sędzio. Kiedy? To są jaja. Dobrze, że to wszystko nagrywamy. Ja pierniczę, co za błazenada. Ja pier... - podsumował.

Tym samym już w 22. minucie meczu Legia - Cracovia Czesław Michniewicz wylądował na trybunach. Czerwona kartka teoretycznie oznacza dwa spotkania dyskwalifikacji. Komisja Ligi może zmienić wymiar kary. Wiadomo już, że Legia odwoła się w tej sprawie.

Nagrania z kontrowersyjnych sytuacji opublikował na Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski.

Czerwona kartka dla Czesława Michniewicza była...