Legia Warszawa mistrzem Polski! Nikt już jej tego nie zabierze!

Raków Częstochowa zgubił punkty w Białymstoku. To oznacza, że Legia Warszawa może świętować kolejny tytuł mistrza Polski! Nawet gdyby częstochowianie zrównali się punktami ze stołecznymi, nie wyprzedziliby ich.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Raków Częstochowa musiał wygrać na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, aby utrzymać matematyczne szanse na mistrzostwo Polski. Gdyby to zrobił, miałby siedem punktów straty do Legii Warszawa na trzy mecze do końca sezonu.

"Czerwono-Niebiescy" nie potrafili pokonać ani Pavelsa Steinborsa, ani zmieniającego go przed przerwą Xaviera Dziekońskiego. Zmiany na początku drugiej części nic nie wniosły. Goście sprawiali wrażenie jakby myślami byli już przy niedzielnym finale Fortuna Pucharu Polski. Mecz w Białymstoku skończył się bezbramkowym remisem, a więcej o nim przeczytasz TUTAJ.

Raków traci zatem dziewięć punktów do Legii na trzy spotkania przed końcem. Nawet jeśli zrównałby się punktami ze stołecznymi, to nie ma już szans ich przegonić. W takim przypadku liczy się bilans bezpośrednich spotkań, a oba wygrała Legia (2:1 w Częstochowie, 2:0 w Warszawie).

W podobnej sytuacji jest Pogoń Szczecin - zremisowała z legionistami 0:0 u siebie i przegrała 2:4 na wyjeździe.

To oznacza, że "Wojskowi" obronili mistrzostwo Polski sprzed roku. To ich 15. tytuł w historii, więc mają ich najwięcej ze wszystkich klubów w naszym kraju.

Raków ma za to pewne podium ligi. Walczy jeszcze o wicemistrzostwo z Pogonią. Pasjonująco zapowiada się walka o czwarte miejsce w lidze, które może dać prawo gry w eliminacjach do europejskich pucharów. Warunkiem jest wygranie finału PP przez częstochowian. Szansę na tę pozycję ma prawie połowa stawki.

Z kolei w walce o utrzymanie zostali przede wszystkim dwaj beniaminkowie - Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec. Spadnie zapewne jeden z tych zespołów.

Poniżej tabela PKO Ekstraklasy po meczu Jagiellonii z Rakowem.