Ligue 1. PSG pozostaje w grze o tytuł. Lille wciąż przewodzi stawce

W 35. kolejce Ligue 1 Paris Saint-Germain zwyciężyło 2:1 z RC Lens. Najważniejszą postacią w szeregach gospodarzy był Neymar, który zdobył bramkę i zaliczył asystę. Piłkarze Lille poradzili sobie z OGC Nice (2:0).

Rafał Szymański
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Podopieczni Mauricio Pochettino walczą o mistrzostwo Francji, w sobotę podejmowali niżej notowane RC Lens. Zespół przyjezdnych postawił twarde warunki w pierwszej odsłonie.

Colin Dagba nabawił się kontuzji i musiał opuścić plac gry w 19. minucie. Z problemami zdrowotnymi zmaga się również Kylian Mbappe, który nie został uwzględniony w kadrze meczowej.

Żółto-czerwoni stwarzali zagrożenie pod bramką Keylora Navasa. Kostarykańczyk miał dużo szczęścia po dośrodkowaniu Jonathana Claussa, piłka przeleciała tuż obok słupka.

Paryżanie dopięli swego w 33. minucie. Julian Draxler wygrał pojedynek z Facundo Mediną, a następnie Neymar przechwycił piłkę. Brazylijczyk stanął oko w oko z bramkarzem drużyny przeciwnej i bez problemu znalazł drogę do siatki.

Gospodarze przejęli inicjatywę od początku drugiej odsłony. W 58. minucie Neymar dośrodkował z narożnika wprost na głowę swojego rodaka. Marquinhos podwyższył wynik.

Kuriozalna bramka padła chwilę później. Arnaud Kalimuendo nieudolnie próbował uderzyć nożycami, po czym Ignatius Ganago strzelił gola kontaktowego. Po kilku minutach Neymar podjął próbę z rzutu wolnego, piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. W końcówce bramka Mauro Icardiego została nieuznana po konsultacji z VAR, Argentyńczyk był na pozycji spalonej. Rezultat nie uległ już zmianie.

Paris Saint-Germain dowiozło korzystny wynik i nadal jest wiceliderem tabeli. Lens zajmuje obecnie 5. miejsce w stawce Ligue 1.

Bliżej mistrzostwa jest ekipa Lille OSC, która pokonała 2:0 OGC Nice. Wynik w 13. minucie otworzył Burak Yilmaz. Na początku drugiej połowy Zeki Celik popisał się trafieniem wyjątkowej urody, Turek doskonale przymierzył zza pola karnego. Obecnie LOSC ma jednopunktową przewagę nad drugim PSG.

Paris Saint-Germain - RC Lens 2:1 (1:0)
1:0 - Neymar 33'
2:0 - Marquinhos 59'
2:1 - Ignatius Ganago 61'

PSG: Keylor Navas - Colin Dagba (19' Thilo Kehrer), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Abdou Diallo, Danilo Pereira, Idrissa Gueye (60' Marco Verratti), Pablo Sarabia (60' Ander Herrera), Julian Draxler (90+2' Moise Kean), Neymar (90+2' Rafinha), Mauro Icardi.

Lens: Wuilker Farinez - Jonathan Clauss, Jonathan Gradit, Steven Fortes, Facundo Medina, Clement Michelin (71' Corentin Jean), Cheick Doucoure (76' Tony Mauricio), Yannick Cahuzac (69' Gael Kakuta), Seko Fofana, Arnaud Kalimuendo (69' Simon Banza), Ignatius Ganago (69' Florian Sotoca).

Żółte kartki: Herrera, Kehrer, Marquinhos, Verratti (PSG) - Medina, Sotoca (Lens).

Sędzia: Jerome Brisard.