Eredivisie. Ajax Amsterdam dopełnił formalności. 35. tytuł w historii klubu

W niedzielę Ajax Amsterdam zdeklasował drużynę FC Emmen (4:0). Zawodnicy Erika ten Haga mogą bez presji podejść do ostatnich spotkań.

Rafał Szymański
Na zdjeciu: piłkarze Ajaksu Amsterdam PAP/EPA / MAURICE VAN STEEN / Na zdjeciu: piłkarze Ajaksu Amsterdam
W pierwszej połowie jedynego gola dla miejscowych strzelił młody Jurrien Timber. Wynik 1:0 utrzymał się aż do 61. minuty, wówczas Sebastien Haller wykorzystał dogranie Davy'ego Klaassena i trafił do siatki.

W drugiej odsłonie błyszczał Dusan Tadić. Serbski pomocnik zapisał na swoim koncie dwie asysty. Najpierw bramkarza Emmen pokonał Devyne Rensch, a następnie Klaaassen ustanowił wynik na 4:0.

Podopieczni Erika ten Haga nie pozostawili złudzeń rywalom. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Eredivisie Ajax Amsterdam ma 14-punktową przewagę nad PSV Eindhoven i już teraz może świętować mistrzostwo Holandii. Stawkę podium uzupełnia AZ Alkmaar.

Amsterdamczycy zwyciężyli w lidze po raz 35. w swojej historii. Ostatnie mistrzostwo Ajax zdobył w 2019 roku. Warto jednak zaznaczyć, że w poprzednim sezonie rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone ze względu na pandemię koronawirusa.

Ajax Amsterdam - FC Emmen 4:0 (1:0)
1:0 - Jurrien Timber 10'
2:0 - Sebastien Haller 61'
3:0 - Devyne Rensch 66'
4:0 - Davy Klaassen 74'