KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Agnieszka Syczewska: Ireneusz Mamrot został wskazany jako najlepszy dla Jagiellonii

Jagiellonia Białystok oficjalnie zaprezentowała Ireneusza Mamrota jako nowego trenera. Wiceprezes Agnieszka Syczewska wytłumaczyła skąd taki wybór i wskazała cele stawiane szkoleniowcowi.
Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Agnieszka Syczewska WP SportoweFakty / Agnieszka Syczewska

Wiceprezes Agnieszka Syczewska uczestniczyła w konferencji prasowej, podczas której zaprezentowano nowego trenera Jagiellonii Białystok. WP SportoweFakty poprosiły ją o potwierdzenie, że audyt zewnętrzny wskazał go jako potencjalnie najlepszy wybór. - - Tak, z polskich trenerów został wskazany Ireneusz Mamrot - usłyszeliśmy w odpowiedzi.

- Ten szkoleniowiec był w gronie pierwszych kilkunastu kandydatów. Został też wyselekcjonowany do grupy, którą objęła szczegółowa analiza. Dlatego też w momencie kiedy zostało pięciu kandydatów, to był brany już jak najbardziej na poważnie - dodała.

Mamrot wraca do Jagiellonii po 1,5-rocznej przerwie. Jego poprzednia kadencja przyniosła m.in. wicemistrzostwo Polski i udział w finale Pucharu Polski. - Liczymy, że wspólnie uda nam się odzyskać stabilną pozycję wśród czołowych ekip ekstraklasy - zaznaczyła Syczewska w jednej z innych odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

- Uznaliśmy, że z trenerem Mamrotem osiągaliśmy sukcesy, rozwijaliśmy zawodników, pasował doskonale w model biznesowy Jagi. Graliśmy wtedy też bardzo atrakcyjną piłkę. My i trener popełniliśmy wiele błędów, ale wyciągnęliśmy wnioski. Liczymy, że ta praca będzie długofalowa. Zmiany szkoleniowców co pół roku nie były łatwe dla klubu - zauważyła wiceprezes Jagiellonii.

Syczewska dość ogólnie określiła wymagania stawiane przed nowym-starym trenerem. - Chcemy rozwijać się jako klub we wszystkich aspektach, ale przede wszystkim żeby trener rozwinął też drużynę. Wiemy, że potencjał jest w niej duży, również w akademii jest nad kim pracować. I takie są nasze długo i krótkoterminowe cele - podkreśliła.

Kuba Cimoszko: Ruszyła maszyna zmian [KOMENTARZ]

ZOBACZ WIDEO: Jaka będzie przyszłość Grzegorza Krychowiaka? "Ma określoną renomę w Europie i może grać w lepszym klubie"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • JERZY PIOTR zembko Zgłoś komentarz
  Decyzja zarządu Jagiellonii o wyborze I. Mamrota jest kompletnie niezrozumiała.Za brak wyników podziękowano mu w Gdyni i Łodzi ,a w Białymstoku ma odbudować znajdujący się w rozsypce
  Czytaj całość
  zespół.Czarno to widzę.Prezes Kulesza widząc,że okręt tonie w porę opuścił pokład.Mam wrażenie,iż obecni włodarze Jagi za grosz nie mają pomysłu na dalsze funkcjonowanie klubu .Jeszcze niedawno ratunkiem była korzystna sprzedaż najlepszych zawodników.Jednak żródełko wyschło i kasa robi się pusta.Białostoccy kibice muszą się przygotować na trudne czasy.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×