Hertha strzeliła 16 goli. Konkurent Krzysztofa Piątka nie próżnował

W poprzednim sezonie Krzysztof Piątek rywalizował o miejsce w ataku Herthy BSC z Jhonem Cordobą. Aktualnie reprezentant Polski leczy kontuzję, a Kolumbijczyk rozpoczął okres przygotowań do sezonu w Bundeslidze od strzeleckiego popisu.

Jhon Cordoba Getty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Jhon Cordoba
Jhon Cordoba strzelił przeciwnikowi z szóstego poziomu rozgrywek w Niemczech sześć goli, w tym cztery z rzędu w pięciu minutach po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. Ilekroć piłka trafiała do napastnika Herthy BSC, niebawem lądowała w bramce coraz mocniej demolowanego przeciwnika. Ostatecznie przedstawiciel Bundesligi wygrał 16:0.

Konfrontacja nie była dużym wyzwaniem dla berlińczyków. Od początku przystąpili do ataku i konsekwentnie pracowali nad poprawieniem wyniku. Po raz pierwszy w Hercie zagrali Kevin Prince Boateng oraz Suat Serdar.

Klub z Berlina liczy na zdecydowanie mniej nerwowy sezon niż poprzedni. Hertha miała problem z punktowaniem, mimo przeprowadzenia głośnych wzmocnień. Przez kłopot z zakażeniami koronawirusem musiała w końcówce rozgrywek intensywnie nadrabiać zaległości. Pal Dardai i jego podopieczni stanęli jednak na wysokości zadania i utrzymali się w Bundeslidze.

W okresie przygotowań nie trenuje z resztą zespołu Krzysztof Piątek, który przeszedł operację. Poważna kontuzja wyeliminowała reprezentanta Polski z Euro 2020. Aktualnie przechodzi on rehabilitację.

SV Schwarz-Rot Neustadt - Hertha BSC 0:16 (0:5)

Czy Hertha BSC poprawi wyniki w następnym sezonie Bundesligi?