Sparing. Jakub Błaszczykowski z bramką. Wisła Kraków znów wygrywa

Wisła Kraków pokonała Puszczę Niepołomice 3:2, a to oznacza, że krakowski klub wciąż jest niepokonany w meczach sparingowych przed sezonem 2021/22.

PS
Jakub Błaszczykowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
W środowe popołudnie Wisła Kraków rozegrała trzeci sparing przed sezonem 2021/22. Wiślacy tym razem zmierzyli się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice, a w całym spotkaniu padło aż pięć bramek.

Krakowski zespół już po 22 minutach gry prowadził 2:0. W 19. minucie wynik otworzył Georgij Żukow, umieszczając piłkę w bramce z najbliższej odległości. W 22. minucie Jakub Błaszczykowski wywalczył rzut karny dla Wisły i sam zamienił go na bramkę.

Puszcza nie złożyła broni po stracie dwóch bramek. Jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zaliczył Rafał Boguski, który jeszcze w poprzednim sezonie grał dla Wisły Kraków. Z kolei w 50. minucie do wyrównania doprowadził Ivan Hladik.

Sześć minut później Wisła znów wyszła na prowadzenie. Sędzia ponownie wskazał na jedenastkę, a rzut karny pewnie wykorzystał Chuca. Mecz zakończył się zwycięstwem Wisły 3:2.

Dla Wiślaków był to trzeci sparing i trzecie zwycięstwo przed sezonem 2021/22. Zawodnicy Białej Gwiazdy będą teraz w Arłamowie przygotowywać się do nowych rozgrywek.

Puszcza Niepołomice – Wisła Kraków 3:2 (1:2)
0:1 - Żukow 19’
0:2 - Błaszczykowski (k.) 22’
1:2 - Boguski 41’
2:2 - Hladík 50’
2:3 - Chuca (k.) 57’