Awantura w szeregach Lille OSC. Piłkarze nie wytrzymali

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w trakcie spotkania Lille OSC z KV Kortrijk (1:1). Tiago Djalo i Xeka skoczyli sobie do gardeł.

Rafał Szymański
Tiago Djalo Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Tiago Djalo
Zawodnicy Lille OSC przygotowują się do nowego sezonu Ligue 1 na obozie w Belgii. Po zwycięstwie z Waasland-Beveren (2:0) i porażce z KAA Gent (0:1) podopieczni Jocelyna Gourvenneca mierzyli się z KV Kortrijk.

Po pierwszej odsłonie mistrzowie Francji przegrywali 0:1, na listę strzelców wpisał się Teddy Chevalier. W przerwie spotkania Tiago Djalo zaatakował swojego kolegę z drużyny, ten nie pozostał dłużny.

Djalo podbiegł do Xekii i doszło do szarpaniny, pozostali piłkarze musieli interweniować. Całą sytuację z bliska widział sędzia główny. Dwaj Portugalczycy zostali ukarani czerwonymi kartkami i nie wyszli już na drugą połowę. Można spodziewać się, że klub wyciągnie dodatkowe konsekwencje.

Trener Gourvennec przekonał arbitra, żeby jego zespół mógł dokończyć spotkanie w dziesiątkę. W 84. minucie Yusuf Yazici trafił do siatki z rzutu karnego i ustalił wynik na 1:1.

Lille OSC rozegra jeszcze dwa sparingi: z Benficą Lizbona (22 lipca) oraz FC Porto (25 lipca). 1 sierpnia "Les Dogues" zmierzą się z Paris Saint-Germain w meczu o Superpuchar Francji.

Dwóch ochroniarzy aresztowanych. Wyciekł kolejny skandal po Euro!