KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Afera dyplomowa wśród piłkarzy. Jest reakcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

W telefonie Zbigniewa D. śledczy znaleźli fałszywe dyplomy ukończenia studiów wystawione na kilku znanych piłkarzy, reprezentantów Polski. Rektor Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi może w każdym momencie te tytuły unieważnić.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Włodzimierz Bernacki Newspix / Jacek Herok / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Włodzimierz Bernacki
Onet.pl opublikował artykuł, z którego wynika, że Zbigniew D. handlował fałszywymi dyplomami ukończenia studiów wyższych (więcej o tej bulwersującej sprawie przeczytasz TUTAJ >>).

Naukowiec, doktor habilitowany miał zaproponować jednej z kobiet ukończenie szkoły wyższej bez konieczności uczęszczania na zajęcia i zdawania egzaminów za 2,5 tys. zł. Kobieta poinformowała policję, zorganizowano zasadzkę i Zbigniew D. wpadł w ręce organów ścigania. Grozi mu teraz kara więzienia do lat 8.

W telefonie zatrzymanego naukowca odnaleziono fałszywe dyplomy kilku znanych polskich piłkarzy, m.in.: świadectwo maturalne Arkadiusza Milika, kopię licencjatu Jacka Góralskiego. Zbigniew D. miał też korespondować z żoną Roberta Lewandowskiego - Anną ws. dyplomu magisterskiego dla napastnika Bayernu Monachium oraz z Piotrem Świerczewskim ws. dyplomów dla członków jego rodziny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to się nie mieści w głowie! Zobacz, co ten Polak potrafi

Menedżerka Lewandowskiego - Monika Bondarowicz - przekazała naszemu serwisowi, że "o prowadzonym postępowaniu dowiedzieliśmy się z mediów, nie komentujemy jej publicznie, a jeśli będzie taka potrzeba, wszelkich informacji udzielimy uprawnionym organom" (TUTAJ znajdziesz cały komentarz >>).

Głos w tej bulwersującej sprawie zabrało Ministerstwo Edukacji i Nauki. - Ministerstwo Edukacji i Nauki zwróci się z pismem do rektora Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi o wyjaśnienie sprawy oraz przypomnienie, że w gestii rektora leży powinność unieważnienia tych dyplomów, które zostały pozyskane w nieuczciwy sposób, z naruszeniem reguł i zasad - Polska Agencja Prasowa cytuje słowa wiceministra Włodzimierza Bernackiego.

Bernacki dodał też, że jeżeli rektor UNS w Łodzi nie wyjaśni sprawy i nie unieważni odpowiednich dyplomów, to ministerstwo postawi go przed Komisją Dyscyplinarną przy MEiN.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×