Robert Lewandowski o krok od kolejnego rekordu! Znów może przebić Gerda Muellera

Robert Lewandowski w 50. minucie spotkania Bayernu Monachium z 1. FC Koeln zdobył bramkę na 1:0. To już 15. mecz o stawkę z rzędu, w którym trafił polski napastnik. To już tylko o krok od kolejnego wielkiego rekordu.

Artur Babicz
Robert Lewandowski PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Kolejny sezon i ciągle ten sam, zabójczo skuteczny Robert Lewandowski. Polak otworzył wynik spotkania z 1.FC Koeln i w 50. minucie zdobył kolejną bramkę dla Bayernu Monachium (mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Bawarczyków). Tym samym przybliżył się do kolejnego rekordu wszech czasów ustanowionego przez Gerda Muellera.

Legendarny niemiecki napastnik w sezonie 1969/1970 miał niesamowitą serię meczów o stawkę ze strzelonym golem. Na swoim koncie ma aż 16 takich spotkań. Natomiast bardzo blisko wyrównania tego wyczynu jest Robert Lewandowski, który ma już 15 kolejnych występów z bramką na koncie.

Polakowi brakuje już tylko jednego meczu, aby wyrównać ten wyczyn i analogicznie dwóch, aby go pobić. Sytuacja wydaje się być o tyle komfortowa, że w przyszłym tygodniu Bayern Monachium ma dwa łatwe mecze - w środę w 1. rundzie Pucharu Niemiec oraz w lidze z ostatnią w tabeli Bundesligi - Herthą Berlin. To starcie odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia, o godzinie 18:30.