La Liga. Pierwsze straty lidera. Mogą być kosztowne

W La Lidze trwa 3. kolejka. W sobotę pierwsze punkty zgubił lider tabeli Sevilla. Brak wygranej może sprawić, że drużyna może stracić 1. miejsce.

Michał Piegza
mecz Elche - Sevilla FC PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Elche - Sevilla FC
Pierwsze punkty w sezonie zgubił lider La Ligi. Sevilla przegrywała z Elche od 11. minuty. Gościom udało się wyrównać pięć minut przed przerwą.

Po zmianie stron więcej goli nie padło. Strata dwóch punktów może kosztować Sevillę utratę pozycji lidera. Stać się tak może, jeśli swoje mecze wygrają Real Madryt lub Atletico.

Aktualnie na 2. pozycji plasuje się Valencia. Drużyna do tej pory punktowała dzięki rzutom karnym egzekwowanym przez Carlosa Solera. Tym razem zawodnik trafił z akcji, a jego partnerzy dołożyli dwa kolejne gole. Na pierwsze punkty w dalszym ciągu czeka pokonane przez Valencię Deportivo Alaves.

Niepokonany jest beniaminek Mallorca, który ograł innego nowicjusza Espanyol 1:0.

Celta Vigo - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)
0:1 - Williams 34'

Elche CF - Sevilla FC 1:1 (1:1)
1:0 - Rocco 11'
1:1 - En Nesyri 40'

Real Sociedad - Levante UD 1:0 (1:0)
1:0 - Barrenetxea 42'

RCD Mallorca - Espanyol Barcelona 1:0 (1:0)