eWinner II liga: stracony gol tylko rozdrażnił Ruch Chorzów

Beniaminek udowadnia, że ma dużo do zaproponowania po powrocie na szczebel centralny. Ruch Chorzów zwyciężył 2:1 z kandydatem do awansu Chojniczanką, choć mecz rozpoczął się dla niego od straty gola.

Piotr Kwaśniewski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Kwaśniewski
Konfrontacja w Chorzowie miała być dobrą przystawką przed pozostałymi meczami kolejki. Ruch zaprezentował się nadspodziewanie dobrze na początku sezonu i choć w ostatnich kolejkach nieco zwolnił, to pokazał już, że stać go w roli beniaminka na zamieszanie w górnej połowie tabeli. Chojniczanka w drugim sezonie z rzędu jest kandydatem do awansu, w poprzednim nie stanęła na wysokości zadania i zakończyła rozgrywki w półfinale barażów.

Oba zespoły bronią w podobnym systemie z trzema środkowymi obrońcami. Trener chojniczan Tomasz Kafarski zdecydował się na wystawienie dwóch zawodników znanych z występów na pozycji napastnika. Na boisku byli Szymon Skrzypczak i Mateusz Klichowicz, a później pojawił się jeszcze Tomasz Mikołajczak. Już w 6. minucie Klichowicz zdobył prowadzenie 1:0 dla drugoligowca z Pomorza.

Ruch nie potrzebował dużo czasu na odpowiedź. W 13. minucie Tomasz Foszmańczyk strzelił gola na 1:1, miał dużo miejsca kilkanaście metrów przed bramką Kamila Brody i pokonał go dokładnym strzałem przy słupku. Drużyny wymieniły się mocnymi ciosami, a konfrontacja zaczęła się praktycznie od początku.

Niebiescy nie zamierzali zatrzymać się po wyrównaniu i przeprowadzili kolejne niebezpieczne ataki. W 58. minucie odwrócili wynik na ich korzyść, a gola na 2:1 strzelił Daniel Szczepan po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Napastnik wykorzystał niezdecydowanie obrońców Chojniczanki i złą interwencję jej golkipera. Przyjezdni do końca starali się odrobić stratę, jednak ponieśli drugą porażkę z rzędu.

Ruch Chorzów - Chojniczanka 2:1 (1:1)
0:1 - Mateusz Klichowicz 6'
1:1 - Tomasz Foszmańczyk 13'
2:1 - Daniel Szczepan 58'

Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Tomasz Wójtowicz (90' Kacper Będzieszak), Tomasz Neugebauer (75' Piotr Wyroba), Michał Mokrzycki, Przemysław Szkatuła (67' Tomasz Dyr), Łukasz Janoszka, Tomasz Foszmańczyk (74' Jakub Siwek), Daniel Szczepan (90' Michał Biskup)

Chojniczanka: Kamil Broda - Marcin Grolik, Bartłomiej Bartosiak, Damian Byrtek, Maciej Kona (69' Tomasz Mikołajczak), Kamil Mazek, Łukasz Wolsztyński (59' Sam Van Huffel), Sebastian Olszewski, Michał Mikołajczyk (69' Adrian Rakowski), Szymon Skrzypczak (59' Artur Pląskowski), Mateusz Klichowicz (80' Szymon Emche)

Żółte kartki: Nawrocki, Foszmańczyk (Ruch) oraz Grolik, Olszewski, Kona, Klichowicz (Chojniczanka)

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?