El. MŚ 2022: piękny gol dał remis Azerom. Haaland znalazł sposób na Steinborsa

Azerbejdżan zremisował 1:1 na wyjeździe z Irlandią. Cudowną bramkę dla gospodarzy zdobył Emin Makhmudov. W formie strzeleckiej jest Erling Haaland, który trafił do siatki w drugim meczu z rzędu. Jego Norwegia zwyciężyła 2:0 z Łotwą.

Rafał Szymański
radość Norwegów z gola Erlinga Haalanda PAP/EPA / TOMS KALNINS / Na zdjęciu: radość Norwegów z gola Erlinga Haalanda
Gavin Bazunu nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję w doliczonym czasie pierwszej połowy. Emin Makhmudov znalazł sobie miejsce przed polem karnym rywali, mocno uderzył i piłka zatrzepotała w siatce. Na trzy minuty przed końcem Shane Duffy doprowadził do wyrównania. Azerbejdżan zremisował 1:1 w starciu wyjazdowym z Irlandią. Po stronie gości 79 minut rozegrał Mahir Emreli. Anton Krywociuk wystąpił w pełnym wymiarze czasowym i został ukarany żółtą kartką.

Na fotelu lidera grupy A utrzymała się reprezentacja Serbii. Zespół Dragana Stojkovicia wywiązał się z roli faworyta i poradził sobie z Luksemburgiem (4:1). Na wyróżnienie zasługuje występ Aleksandara Mitrovicia, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Gola kontaktowego zdobył Olivier Thill, ale w końcówce Maxime Chanot skierował piłkę do własnej bramki. Ostatnie słowo należało do Nikoli Milenkovicia. Filip Mladenović nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Łotwa z Vladislavsem Gutkovskisem w składzie przegrała 0:2 z Norwegią. Autorem pierwszej bramki był Erling Haaland. W 20. minucie utalentowany napastnik ustawił piłkę na jedenastym metrze i mocnym uderzeniem pokonał Pavelsa Steinborsa. W drugiej odsłonie bramkarz Jagiellonii już nie zagrał z powodu kontuzji, a jego zmiennik wyciągał piłkę z siatki po strzale Mohameda Elyounoussiego. Gutkovskis zszedł z boiska w 70. minucie.

Rosja ma na koncie z 10 punktów po zwycięstwie z Cyprem 2:0 i przewodzi stawce grupy H. W 6. minucie tej rywalizacji Fedor Smolov odegrał do Aleksandra Erokhina, a ten silnym strzałem nie pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. W drugiej odsłonie Smolov podwyższył wynik.

Reprezentanci Malty postawili twarde warunki Słoweńcom. W ostatecznym rozrachunku gospodarze wygrali 1:0. Przed zmianą stron Sandi Lovrić zamienił rzut karny na bramkę. Wynik mógł być wyższy, jednak w 88. minucie Andraż Sporar nie wykorzystał "jedenastki".

Irlandia - Azerbejdżan 1:1 (0:1)
0:1 - Emin Makhmudov 45+1'
1:1 - Shane Duffy 87'

Serbia - Luksemburg 4:1 (2:0)
1:0 - Aleksandar Mitrović 22'
2:0 - Aleksandar Mitrović 35'
2:1 - Olivier Thill 77'
3:1 - Maxime Chanot 82'