Reprezentant Polski chwalony po meczu. "Jego bezpieczeństwo jest gwarancją dla drużyny"

Łukasz Skorupski dobrze wszedł w nowy sezon Serie A. Bramkarz Bologna FC znów zachował czyste konto i był chwalony za swój poniedziałkowy występ.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
 Łukasz Skorupski Getty Images / Danilo Di Giovanni / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Udanie sezon rozpoczęła Bologna FC. Zespół z północy Włoch w pierwszych trzech meczach odniósł dwa zwycięstwa i remis. Czwarty rok z rzędu podstawowym bramkarzem klubu jest Łukasz Skorupski, który znów był chwalony przez miejscowe media.

W poniedziałek Bologna wygrała u siebie z Hellasem Werona 1:0 po bramce w 78. minucie. Co ciekawe, media zgodnie oceniały Polaka na "6,5" w 10-punktowej skali.

"Dość spokojny wieczór, ale w decydującym momencie zabrał piłkę spod stóp Simeone" - napisał serwis "Bologna Today". "Werona dużo atakowała, ale nie była w stanie zagrozić bramce. Ale gdy jest sprawdzany, zawsze odpowiada się mu oklaskami" - dodaje "TuttoMercatoWeb".

Włoska odsłona "Eurosportu" podkreśla, że Skorupski zachował czyste konto w drugim meczu z rzędu - podobnie było przed przerwą na spotkania reprezentacyjne przeciwko silnej Atalancie (0:0).

"Jest gotowy w razie potrzeby. Jego bezpieczeństwo jest gwarancją dla drużyny" - tak z kolei po występie z Hellasem napisał o Skorupskim dziennikarz "CalcioMercato.com".

-> To będzie piękne pożegnanie. Znamy szczegóły ostatniego meczu Fabiańskiego!
-> Wszystko jasne! Trener Juventusu rozwiał wątpliwości ws. Wojciecha Szczęsnego

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)