Liga Europy: drużyna Michała Karbownika walczyła do końca

Decydujący gol na 2:1 dla Olympiakosu Pireus padł w 87. minucie meczu z Royalem Antwerp. Poza klubem Michała Karbownika zwyciężyło między innymi AS Monaco. Radosław Majecki obejrzał z ławki rezerwowych zakończone wynikiem 1:0 starcie ze Sturmem Graz.

Michał Karbownik Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Michał Karbownik
Michał Karbownik grał na prawej stronie obrony Olympiakosu Pireus w meczu z Royalem Antwerp. Grecka drużyna starała się wcześnie przekuć atut własnego boiska w prowadzenie, ale jej ataki w pierwszej części były nieskuteczne. Z czasem piłkarze z Antwerpii zaczęli odgryzać się. Niemoc strzelecką przerwał Youssef El Arabi golem na 1:0 dla Olympiakosu w 52. minucie, a ostatecznie ekipa z Pireusu wygrała 2:1.

Radosław Majecki spędził na ławce rezerwowych mecz AS Monaco ze Sturmem Graz. W bramce zespołu Niko Kovaca był Aleksander Nuebel, a cała drużyna zamierzała poprawić się po niepowodzeniach w eliminacjach Ligi Mistrzów i w Ligue 1. W pierwszej połowie nie znalazła jednak sposobu na umieszczenie piłki w bramce austriackiego zespołu. Udało się to po przerwie, a decydującego gola na 1:0 strzelił Krepin Diatta.

Ciekawie zapowiadało się i wyglądało starcie PSV Eindhoven z Realem Sociedad. Na pierwszego gola Mario Goetze drużyna z La Ligi odpowiedziała po zaledwie dwóch minutach trafieniem Adnana Januzaja. Ekipa z San Sebastian poszła za ciosem, a na 2:1 strzelił Alexander Isak na pięć minut przed końcem podstawowego czasu w pierwszej połowie. Januzaj dorzucił asystę. Z takim samym bilansem gol plus ostatnie podanie zakończył mecz Goetze, który pomógł Cody'emu Gakpo wyrównać na 2:2.

1. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

Grupa A:

Broendby IF - Sparta Praga 0:0

Rangers FC - Olympique Lyon 0:2 (0:1) 0:1 - Karl Toko Ekambi 23' 0:2 - James Tavernier (sam.) 55'

1:0 - Krepin Diatta 66'

PSV Eindhoven - Real Sociedad 2:2 (1:2) 1:0 - Mario Goetze 33' 1:1 - Adnan Januzaj 35' 1:2 - Alexander Isak 40' 2:2 - Cody Gakpo 55'

Liga Europy, gr. B 2021/2022

1 AS Monaco 6 3 3 0 7:4 12
2 Real Sociedad 6 2 3 1 9:6 9
3 PSV Eindhoven 6 2 2 2 9:8 8
4 Sturm Graz 6 0 2 4 3:10 2

Grupa C:

Leicester City - SSC Napoli 2:2 (1:0) 1:0 - Ayoze Perez 9' 2:0 - Harvey Barnes 64' 2:1 - Victor Osimhen 69' 2:2 - Victor Osimhen 87'

Liga Europy, gr. C 2021/2022

1 SSC Napoli 6 3 1 2 15:10 10
2 Spartak Moskwa 6 3 1 2 10:9 10
3 Leicester City 6 2 2 2 12:11 8
4 Legia Warszawa 6 2 0 4 4:11 6

Grupa D:

Olympiakos Pireus - Royal Antwerp FC 2:1 (0:0)
1:0 - Youssef El Arabi 52'
1:1 - Mbwana Samatta 65'
2:1 - Oleg Reabciuk 87'

Eintracht Frankfurt - Fenerbahce Stambuł 1:1 (1:1) 0:1 - Mesut Oezil 10' 1:1 - Sam Lammers 41'