Zbigniew Boniek aż się wzruszył. Tak skomentował sukces Polaków

Wielki sukces polskich ampfutbolistów. Podopieczni Marka Dragosza pokonali Rosję (1:0) w meczu o trzecie miejsce i wywalczyli brązowe medale mistrzostw Europy. Z gratulacjami szybko ruszył Zbigniew Boniek.

Mateusz Kozanecki
Zbigniew Boniek WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Reprezentacja Polski w amp futbolu z brązowym medalem mistrzostw Europy. W niedzielnym meczu o trzecie miejsce podopieczni trenera Marka Dragosza pokonali Rosję 1:0. Bramkę na wagę sukcesu strzelił w 33. minucie Jakub Kożuch.

W pierwszej połowie Polacy mocno zaatakowali. "Polski Messi", czyli Bartosz Łastowski, dwoił się i troił pod bramką rywali, ale nie był w stanie otworzyć wyniku. Biało-Czerwoni pod koniec tej części gry zmarnowali rzut karny, ale to ich nie powstrzymało.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej stoczyli pasjonujący bój z reprezentacją Hiszpanii, z którą ostatecznie przegrali 1:2. Na osłodę pozostało im zajęcie trzeciego miejsca w mistrzostwach. Gracze otrzymali liczne gratulacje, w tym także od Zbigniewa Bońka.

"Szczerze, widząc waszą radość, aż się wzruszyłem. Brawo" - napisał były prezes PZPN na Twitterze.

Mecze z Hiszpanią i Rosją pokazały, jak wiele cały turniej znaczył dla ampfutbolistów reprezentacji Polski. Potwierdzeniem był wpis na oficjalnym profilu kadry.