Co za gol! Magiczne uderzenie Erlinga Haalanda (WIDEO)

Erling Haaland się nie zatrzymuje. Norweski napastnik Borussii Dortmund zdobył dwie bramki w meczu przeciwko 1.FC Unionowi Berlin. Zwłaszcza druga z nich była ozdobą spotkania.

Łukasz Witczyk
gol Erlinga Haalanda Facebook / Na zdjęciu: gol Erlinga Haalanda
U progu sezonu zarówno Borussia Dortmund, jak i Erling Haaland są w wysokiej formie. Dortmundzki klub wygrał cztery z pięciu spotkań. Z kolei Norweg na swoim koncie zapisał już siedem bramek i wraz z Robertem Lewandowskim jest liderem klasyfikacji strzelców.

Borussia w niedzielę pokonała 1.FC Union Berlin 4:2. Haaland potwierdził wysoką formę, strzelając dwa gole. Drugi z nich padł w 83. minucie. Union liczył jeszcze wtedy, że zdoła doprowadzić do remisu, ale Norweg sprawił, że marzenia gości prysnęły niczym bańka mydlana.

Świetnym podaniem do Haalanda popisał się Mats Hummels, który zagrał z własnej połowy. Norweg opanował piłkę i cudownym dotknięciem piłki przelobował bramkarza. Ten tylko obserwował lot piłki.

Borussia z dorobkiem 12 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli Bundesligi. Liderem jest Bayern Monachium, który dotychczas wywalczył 13 "oczek".

Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Lewandowski nie jest już samodzielnym liderem!
Serie A: Wojciech Szczęsny wymachiwał pięścią. Smutek Juventusu po klasyku calcio