Serie A: Inter dobrał się do bramki Polaka po przerwie

Konfrontacja ACF Fiorentiny z Interem Mediolan była najważniejszym wydarzeniem kolejki ligi włoskiej zaplanowanej na środek tygodnia. Przed przerwą mistrz kraju rzadko zagrażał Bartłomiejowi Drągowskiemu, ale później zapracował na zwycięstwo 3:1.

Ivan Perisić Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Ivan Perisić
Zbudowana trzema zwycięstwami z rzędu ACF Fiorentina nie była na straconej pozycji przed rozpoczęciem walki z mistrzem Włoch. Drużyna Vincenzo Italiano rozbudziła pozytywnymi wynikami nadzieje kibiców na sezon powrotu do europejskich pucharów, liczyła na pierwsze zwycięstwo z Interem Mediolan od 2014 roku. W 23. minucie Riccardo Sottil przybliżył Violę do wykonania celu strzałem na 1:0 po świetnym dograniu Nicolasa Gonzaleza.

Ciekawie wyglądały statystyki do przerwy. Samir Handanović zmierzył się z sześcioma strzałami celnymi Fiorentiny, a Bartłomiej Drągowski z jednym Interu. Polak próbował we wtorek pomścić Łukasza Skorupskiego, który we wtorek stracił worek goli w przegranym 1:6 starciu Bologni FC z Nerazzurimi.

Także Drągowskiemu nie udało się jednak zachować czystego konta. Bramkarz Fiorentiny stracił gola na 1:1 po strzale Matteo Darmiana w 52. minucie. Inter był zdecydowanie lepszą wersją siebie w porównaniu z pierwszą połową i poszedł za ciosem po wyrównaniu. Była 55. minuta i podopieczni Simone Inzaghiego już prowadzili dzięki uderzeniu Edina Dzeko. Piłka przeleciała pod ręką Drągowskiego, który mógł pokusić się o lepszą reakcję, choć czasu na nią było niewiele. W 87. minucie wygraną Interu przypieczętował golem na 3:1 Ivan Perisić.

W Bergamo zmierzyły się drużyny, których znakiem rozpoznawczym w poprzednich sezonach była bramkostrzelność. Atalanta i US Sassuolo stawiały na ofensywny styl kosztem zabezpieczenia tyłów. W nowych rozgrywkach podobnego polotu w ataku nie prezentowały, ale przede wszystkim Atalanta pokazała w pierwszej połowie, że ma czym postraszyć w przodzie. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego wyszli na prowadzenie 2:0 dzięki strzałom wahadłowych Robina Gosensa i Davida Zappacosty. Neroverdi przywrócili w swoim obozie nadzieję na dobry wynik trafieniem kontaktowym Domenico Berardiego w 44. minucie, ale wyrównać nie zdołali.

5. kolejka Serie A:

ACF Fiorentina - Inter Mediolan 1:3 (1:0)
1:0 - Riccardo Sottil 23'
1:1 - Matteo Darmian 52'
1:2 - Edin Dzeko 55'
1:3 - Ivan Perisić 87'

Atalanta BC - US Sassuolo 2:1 (2:1) 1:0 - Robin Gosens 3' 2:0 - Davide Zappacosta 37' 2:1 - Domenico Berardi 44'