Robert Lewandowski coraz bliżej Leo Messiego

Robert Lewandowski zanotował świetny występ w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów. Polak strzelił dwie bramki, dzięki czemu zbliżył się w klasyfikacji wszechczasów do Leo Messiego.

Bartłomiej Bukowski
Robert Lewandowski PAP/EPA / Lukas Barth-Tuttas / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
To był świetny wieczór Roberta Lewandowskiego w Monachium. Polak już w 12. minucie meczu z Dynamem otworzył wynik trafieniem z rzutu karnego. Był to jego 14. gol z "jedenastki" w rozgrywkach Champions League.

"Lewy" na 2:0 podwyższył zaledwie kwadrans później. Polak wykończył podanie Thomasa Muellera i tym samym zanotował swoje czwarte trafienie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.  Ostatecznie Bawarczycy pokonali Dynamo 5:0. Polak grał do 79. minuty.

Bramki strzelone przez Lewandowskiego były także jego golami numer 76 i 77 w całej historii jego gier w Champions League. Tym samym umocnił się na podium w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w dziejach LM. Czwarty Karim Benzema traci do niego pięć trafień.

Lewandowski zbliżył się także nieco do drugiego Leo Messiego, który we wtorkowym meczu PSG z Manchesterem City zdobył jedną bramkę. Obecnie dorobek Argentyńczyka to 121 goli. Prowadzi Cristiano Ronaldo ze 136 bramkami.

Klasyfikacja najskuteczniejszych napastników w historii LM:

1. Cristiano Ronaldo - 136 bramek
2. Leo Messi - 121
3. Robert Lewandowski - 77
4. Karim Benzema - 72
5. Raul - 71

Czytaj także: - Wyjątkowy gość na meczu PSG. Kibicuje jednak innej drużynie - Sprawca największej sensacji Ligi Mistrzów: To szaleństwo! ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nawet Lewandowski czasem się myli. Tak przegrał z Muellerem!