Brutalny faul zmienił oblicze meczu. Przemysław Frankowski był blisko gola

RC Lens marzy o awansie do Ligi Mistrzów i kolejnym zwycięstwem umocniło się na górze tabeli. W wygranym 2:0 meczu z Stade de Reims wystąpił Przemysław Frankowski, a kluczowa była sytuacja z końcówki pierwszej połowy.

Przemysław Frankowski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
RC Lens z pięcioma zwycięstwami, trzema remisami i zaledwie jedną porażką na koncie znalazł się na drugim miejscu w Ligue 1. Za zespołem Przemysława Frankowskiego są w tabeli między innymi Olympique Marsylia, Olympique Lyon i Lille. Szlachectwo zobowiązuje i w konfrontacji na własnym stadionie z Reims oczekiwania wobec gospodarzy były wysokie. Z powodu kary musieli zagrać przy pustych trybunach.

Frankowski nie musi na razie obawiać się o miejsce w podstawowym składzie. Jest jednym z wiodących zawodników w dobrze działającym mechanizmie. Jego wejście do Ligue 1 po czasie spędzonym w Major League Soccer było imponujące.

Piłkarze RC Lens mieli pierwszą szansę na strzelenie gola. Piłka została przechwycona blisko pola karnego przez Arnauda Kalimuendo, a ten odnalazł przestrzeń na przeprowadzenie rajdu i oddał niebezpieczne uderzenie. Poradził sobie z nim Predrag Rajković, który przypilnował bliższego słupka. Rajković interweniował również w 43. minucie po mocnym strzale Frankowskiego i nie pozwolił na lądowanie piłki pod poprzeczką.

Dużo zmieniło się we fragmencie meczu poprzedzającym przerwę. Napastnik Reims, Hugo Ekitike próbował pomóc drużynie w wybronieniu się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nieroztropnie kopnął w twarz Kevina Danso przy próbie wybicia piłki. Wyglądało to koszmarnie, ale na szczęście nie zakończyło się poważnym problemem ze zdrowiem. Benoit Bastien obejrzał powtórki i zmienił żółtą na czerwoną kartkę. Na dodatek podyktował rzut karny, którego w gola na 1:0 dla Lens zmienił Arnaud Kalimuendo.

Gol na 2:0 Arnauda Kalimuendo w 52. minucie praktycznie zamknął mecz, ponieważ dziesięciu przyjezdnych nie miało argumentów do przeprowadzenia pościgu. Aktywny Frankowski grał do 82. minuty i tym razem nie dołożył do swoich statystyk ani gola, ani asysty, choć były na to szanse.

RC Lens - Stade de Reims 2:0 (1:0)
1:0 - Arnaud Kalimuendo (k.) 45'
2:0 - Arnaud Kalimuendo 52'

Lens: Jean-Louis Leca - Jonathan Gradit, Kevin Danso, Facundo Medina (72' Massadio Haidara) - Jonathan Clauss, Cheick Doucoure (89' Yannick Cahuzac), Seko Fofana, Przemysław Frankowski (84' Deiver Machado) - Gael Kakuta (72' Wesley Said) – Florian Sotoca, Arnaud Kalimuendo (71' Igniatius Ganago)

Reims: Predrag Rajković - Alexis Flips (72' Moreto Cassama), Wout Faes, Yunis Abdelhamid - Thomas Foket, Azor Matusiwa (64' El Bilal Toure), Marshall Munetsi, Ghislain Konan - Ilan Kebbal (72' Nathanael Mbuku)- Mitchell van Bergen (72' Fode Doucoure), Hugo Ekitike

Żółte kartki: Medina, Danso, Kakuta (Lens) oraz Abdelhamid (Reims)

20 Girondins Bordeaux 38 6 13 19 52:91 31

Czytaj także: Sensacja w Madrycie! Real upokorzony przez mistrza Mołdawii Czytaj także: FC Porto rozgromione przez Liverpool. Karny w doliczonym czasie gry rozstrzygnął hit na San Siro!

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy RC Lens awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?