Piach w trybach Korony Kielce. Nie pomogło jej prowadzenie

Korona Kielce straciła prowadzenie w wyścigu do PKO Ekstraklasy, a w sobotę znalazła się dwa punkty za liderem Widzewem Łódź. Drużyna Dominika Nowaka zdołała tylko zremisować 2:2 z Chrobrym Głogów. Po komplet punktów sięgnęła Sandecja Nowy Sącz.

piłkarze Korony Kielce WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Korony Kielce
Korona Kielce zdobyła komplet punktów w tylko jednym z ostatnich pięciu meczów, a w poprzednich trzech kolejkach ugrała tylko dwa "oczka". Ma to swoje konsekwencje - drużyna pozostaje na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy, ale pierwszy w tabeli Widzew Łódź odjeżdża, a niżej notowane zespoły wietrzą swoją szansę na wyprzedzenie złocisto-krwistych.

Podopieczni Dominika Nowaka objęli prowadzenie w 29. minucie, a pierwszego gola w barwach Korony strzelił Dawid Błanik. Później do głosu doszedł Chrobry Głogów, a jego napastnicy wykonali swoje zadanie. Mikołaj Lebedyński doprowadził do remisu jeszcze w pierwszej połowie, a Dennis van der Heijden strzelił krótko po przerwie na 2:1. Koronie pozostało jeszcze sporo czasu na reakcję, a było ją stać na doprowadzenie do stanu 2:2 uderzeniem Jakuba Łukowskiego.

Bezpośrednio za wiceliderem jest w tabeli ponownie Sandecja Nowy Sącz. Drużyna z województwa małopolskiego poprawiła sobie samopoczucie po porażce z Łódzkim Klubem Sportowym i zwyciężyła 1:0 z Resovią. Jedynego gola strzelił Bartłomiej Kasprzak w 37. minucie. Sandecja poradziła sobie później ze wszystkimi atakami rzeszowian, a zaledwie osiem straconych goli sprawia, że dysponuje statystycznie drugą defensywą ligi.

11. kolejka Fortuna I ligi:

Korona Kielce - Chrobry Głogów 2:2 (1:1)

18 GKS Jastrzębie 34 5 10 19 32:58 25

Czytaj także: Napoli rozpędzone. Piotr Zieliński przełamał gardę rywala Czytaj także: Bartłomiej Drągowski niepokonany, Szymon Żurkowski odetchnął ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: Kibice Realu pytają czy to Cristiano Ronaldo?

Czy Korona Kielce awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?