Klasyfikacja strzelców Bundesligi. Licznik Lewandowskiego się zatrzymał

Bez zmian na szczycie klasyfikacji strzelców. Robert Lewandowski nie poprawił swojego dorobku w meczu z Eintrachtem Frankfurt (1:2), natomiast Erling Haaland nadal nie uporał się z kontuzją.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Przed tygodniem Bayern pokonał 3:1 Greuther Fuerth, lecz Robert Lewandowski nie zdobył ani jednej bramki - to był koniec pięknej serii Polaka. W 7. kolejce Bundesligi monachijczycy rozczarowali.

W 29. minucie niedzielnego meczu Lewandowski przytomnie zagrał do Leona Goretzki, a ten znalazł drogę do siatki. Eintracht Frankfurt odpowiedział po chwili, Martin Hinteregger wyrównał strzałem głową. Goście sensacyjnie zwyciężyli 2:1 dzięki bramce Filipa Kosticia w 83. minucie.

Kapitan Biało-Czerwonych niezmiennie jest liderem klasyfikacji strzelców. Siedem trafień na swoim koncie ma również Erling Haaland. W sobotę jego Borussia Dortmund zwyciężyła 2:1 z FC Augsburg, absencja Norwega była spowodowana kontuzją mięśniową.

Taiwo Awoniyi powoli odrabia straty do przeciwników. Napastnik Unionu Berlin ustrzelił dublet i zapewnił wygraną swojej drużynie w starciu z 1.FSV Mainz 05 (2:1). Bilans Nigeryjczyka to siedem występów i pięć goli.