Gol "stadiony świata"! Maciej Gajos idealnie przymierzył [WIDEO]

Niesamowitą precyzją popisał się Maciej Gajos w spotkaniu z Legią Warszawa (3:1). Pomocnik Lechii Gdańsk zdjął pajęczynę z siatki.

Rafał Szymański
Bramka Macieja Gajosa Twitter / Canal+Sport / Na zdjęciu: Bramka Macieja Gajosa
Tomasz Kaczmarek wpłynął na grę Lechii Gdańsk. Drużyna pod wodzą nowego trenera wygrała w trzech kolejnych meczach. W 10. kolejce PKO Ekstraklasy mierzyła się z warszawską Legią, która ma niewielką przewagę nad strefą spadkową.

Gospodarze postawili twarde warunki aktualnym mistrzom Polski. Gdańszczanie wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Maciej Gajos ustawił sobie piłkę przed polem karnym, a następnie strzelił nie do obrony z rzutu wolnego. W ten sposób udowodnił, że potrafi uderzyć z dystansu. Cezary Miszta skapitulował po raz pierwszy.

Zawodnicy Lechii nie odpuszczali stołecznej drużynie i w drugiej połowie dołożyli jeszcze dwa gole. Jarosław Kubicki oraz Łukasz Zwoliński znaleźli sposób na bramkarza Legii. Jedyną bramkę dla Legii zdobył Tomas Pekhart, który w samej końcówce wykorzystał rzut karny.

Gajos kolejny raz błysnął formą. Już na tym etapie rozgrywek poprawił swój dorobek z poprzedniego sezonu. Doświadczony piłkarz zanotował dziesięć występów w lidze, trzy razy trafił do siatki, dodatkowo zaliczył jedną asystę. Jego bilans w Fortuna Pucharze Polski to jeden gol i jedna asysta.