Minęło 28 sekund i padł gol. AC Milan poszedł za ciosem w derbach

Przed przerwą reprezentacyjną doszło do starcia uczestników Ligi Mistrzów. AC Milan potrzebował bardzo mało czasu na strzelenie gola Atalancie BC i wygrał w derbach Lombardii 3:2. Drużyna Stefano Piolego pozostaje wiceliderem.

Piłkarze Milanu cieszący się z bramki Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Piłkarze Milanu cieszący się z bramki
Gracze Atalanty nie zdążyli przywitać się z piłką zanim zobaczyli ją w bramce. Minęło 28 sekund derbów Lombardii i Davide Calabria dobił własny strzał broniony kuriozalnie przez Juana Musso. Golkiper Atalanty denerwował się, ale największe pretensje powinien mieć do siebie, ponieważ ułatwił zamiast utrudnić zadanie Calabrii.

Również gol na 2:0 padł po wielkim błędzie jednego z podopiecznych Gian Piero Gasperiniego. Tym razem rozczarował kapitan Remo Freuler, który zgubił piłkę na własnej połowie boiska. Zrobił to pod presją Sandro Tonaliego, który po chwili popędził sam na sam z bramkarzem i pokonał go miękkim strzałem. AC Milan wypracował sobie duży kapitał w pierwszej połowie.

Atalanta również miała swoje szanse, ale skuteczności mogła pozazdrościć przeciwnikom. W pierwszej połowie oddała taką samą liczbę - cztery strzały celne, ale odbijała się od Mike'a Maignana. Francuz jest w czołówce bramkarzy w topowych ligach europejskich pod względem liczby czystych kont i również w niedzielę interweniował z wyczuciem.

Nie minęła godzina i w drużynie z Bergamo doszło do czterech zmian. Tylko jedna z nich była spowodowana urazem Matteo Pessiny. Trener Gasperini postawił między innymi na Josipa Ilicicia i Luisa Muriela. Po tych roszadach to AC Milan miał możliwość strzelenia kolejnego gola, ale Alexis Saelemaekers nie pokonał strzałem z bliska Juana Musso.

Neroblu dalej nic nie zdziałali w polu karnym Milanu. Lepsza drużyna strzeliła gola na 3:0 w 78. minucie - Rafael Leao precyzyjnie umieścił piłkę w narożniku bramki, a Juan Musso tylko odprowadził ją wzrokiem. Atalanta ruszyła do pościgu bardzo późno, ponieważ dopiero w 86. minucie, w której Duvan Zapata wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Juniora Messiasa. Wynik na 2:3 ustalił Mario Pasalić w doliczonym czasie.

2:3 - Mario Pasalić 90'

Atalanta: Juan Musso - Jose Luis Palomino, Merih Demiral (46' Teun Koopmeiners), Berat Djimsiti - Davide Zappacosta, Marten de Roon, Remo Freuler (87' Mario Pasalić), Joakim Maehle (56' Luis Muriel) - Matteo Pessina (24' Giuseppe Pezzella) - Rusłan Malinowski (56' Josip Ilicić), Duvan Zapata

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Fikayo Tomori, Simon Kjaer, Theo Hernandez (80' Fode Ballo Toure) - Sandro Tonali (80' Ismael Bennacer), Franck Kessie - Alexis Saelemaekers, Brahim Diaz (74' Junior Messias), Rafael Leao (90' Pietro Pellegri) - Ante Rebić

Żółte kartki: De Roon (Atalanta) oraz Diaz, Tomori, Messias, Leao (Milan)

Sędzia: Marco Di Bello

***

Henrich Mchitarjan poprowadził AS Romę do zwycięstwa 2:0 z Empoli FC na Stadio Olimpico. Ormianin przed przerwą asystował przy golu Lorenzo Pellegriniego, a po powrocie z szatni na boisko sam przymierzył do bramki beniaminka. Giallorossi odpowiedzieli dwiema wygranymi na niepowodzenie w derbach della Capitale. Nicola Zalewski wszedł na boisko za Mchitarjana w 90. minucie. Nie było już wtedy w grze zmienionego po pierwszej połowie Szymona Żurkowskiego.

AS Roma - Empoli FC 2:0 (1:0) 1:0 - Lorenzo Pellegrini 42' 2:0 - Henrich Mchitarjan 48'