Jednostronne hity w Ekstralidze kobiet. TME SMS Łódź i Czarni Sosnowiec idą po swoje

Siódma kolejka Ekstraligi kobiet zapowiadała się wybornie ze względu na dwa hitowe spotkania. Zarówno mecz Górnika Łęczna z TME SMS Łódź, jak i Czarnych Sosnowiec z Medykiem Konin okazały się jednak nadspodziewanie jednostronne.

Krzysztof Sędzicki
piłkarki TME SMS Łódź Materiały prasowe / TME SMS Łódź / Artur Kraszewski / Na zdjęciu: piłkarki TME SMS Łódź
Jak na razie bez porażki przez ten sezon przechodzą piłkarki Czarnych Sosnowiec, które w tej serii gier podejmowały odwiecznego rywala, Medyka Konin. Szybko jednak okazało się, że to był mecz do jednej bramki. W 23. minucie zdobyła ją Nikol Kaletka, a sześć minut później drugą dołożyła Nicole Zając. Kaletka jeszcze w 44. minucie dołożyła trzecie trafienie z rzutu karnego i było już po emocjach.

W drugim z hitów kolejki Górnik Łęczna mierzył się z TME SMS Łódź i miał to być rewanż za mecz z poprzedniego sezonu, w którym ekipa Marka Chojnackiego wygrała na Lubelszczyźnie 2:1 i zapewniła sobie wicemistrzostwo kraju. Tyle, że to zespół gości dyktował warunki i zadawał ciosy. W pierwszej połowie konto bramkowe otworzyła Wiktoria Zieniewicz, a w drugiej po golu dołożyły jeszcze Ernestina Abambila, Dominika Kopińska, Dominika Gąsieniec i Nadia Krezyman. Górniczki, które dwa ostatnie mecze wygrywały po 5:0, tym razem musiały przyjąć dokładnie taki bagaż bramek.

W Katowicach miejscowy GKS rozegrał nadspodziewanie trudny mecz z beniaminkiem. Gospodyniom udało się wygrać 1:0 po golu Marleny Hajduk z rzutu karnego. Z kolei AP Lotos Gdańsk przegrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:2. W 17. minucie gola dla gości zdobyła Karolina Iwaśko, a do wyrównania w 70. minucie doprowadziła Jagoda Szewczuk. Jednak błyskawiczna odpowiedź Amandy Turowskiej 120 sekund później dała trzy punkty Wojskowym.

Podział punktów nastąpił w spotkaniu AZS UJ Kraków z Olimpią Szczecin. Prowadzenie objęły piłkarki z Małopolski po golu Anny Zapały w 63. minucie, ale 12 minut później wyrównała Weronika Szymaszek. Tym samym piłkarki z Pomorza Zachodniego zdobyły pierwszy punkt w sezonie, ale nadal zamykają tabelę Ekstraligi. Zdjęcia z tego meczu można zobaczyć TUTAJ.