KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Była prezes Wisły Kraków opuściła więzienie

Marzena S.-C. na wolności. Opuściła areszt za kaucją. O tym fakcie poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, sędzia Elżbieta Fijałkowska - podaje Polska Agencja Prasowa.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Marzena S-C WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Marzena S.-C.
"Była prezes Wisły Kraków Marzena S.-C. opuściła areszt po wpłaceniu 400 tys. zł poręczenia majątkowego" - taką informację przekazała Elżbieta Fijałkowska. Dodała, że areszt opuścili także dwaj inni podejrzani w sprawie: Damian D. oraz Robert Sz.

Zatrzymanie Marzeny S.-C. miało miejsce we wrześniu 2019 roku. Razem z Damianem D. oraz Robertem Sz. są podejrzani o udział w grupie przestępczej. Mieli narazić Wisłę Kraków na straty rzędu 10 milionów złotych.

Marzena S.C. i Robert S. decyzją Sądu Okręgowego w Poznaniu zostali aresztowani na trzy miesiące w październiku 2019 roku. Później decyzje o tymczasowym areszcie były kilkakrotnie przedłużane.

Ostatnia taka decyzja miała miejsce 21 września, ale sąd dodatkowo ustanowił poręczenie majątkowe w wysokości. Dla Marzeny S.C. i Damiana D. ustanowiono je w wysokości 400 tysięcy złotych, z kolei dla Roberta Sz. w wysokości 30 tysięcy złotych. Do tego dochodził m.in. dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Wszystko to mogło wejść w życiu w przypadku wpłaty poręczenie do 12 października 2022 roku.

W poniedziałek Fijałkowska poinformowała, że poręczenia majątkowe w kwotach ustalonych przez sąd zostały wpłacone w terminie. - W związku z tym wszystkie trzy osoby, których dotyczyło postanowienie sądu, wyszły z aresztu - informuje PAP.

Zobacz także:
Gwiazda Legii nie zagra w szlagierze? Czesław Michniewicz ma duży ból głowy
Ważna deklaracja trenera Legii Warszawa. Wskazał wymarzony kierunek

ZOBACZ WIDEO: Kamil Glik niesłusznie oskarżony o rasizm. Prezes PZPN zdradza jaki gest wykonał polski obrońca
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×