Czerwona kartka utrudniła zadanie Podbeskidziu Bielsko-Biała

Michałowi Janocie wystarczyło 20 minut, żeby zobaczyć dwa razy żółtą kartkę. Osłabione przez niego Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 0:1 z Sandecja Nowy Sącz. Wysokie zwycięstwa odnieśli piłkarze Resovii i Miedzi Legnica.

zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała
Pojedynek pod Klimczokiem był głównym wydarzeniem soboty na zapleczu PKO Ekstraklasy. Oba kluby przegrały poprzedni mecz z tym samym przeciwnikiem, a była nim Miedź Legnica. W tabeli między nimi był punkt różnicy na korzyść Sandecji Nowy Sącz, choć to Podbeskidzie Bielsko-Biała jest częściej wskazywanym kandydatem do awansu. Sandecja od 20. minuty miała przewagę jednego piłkarza w polu, co przekuła w zwycięstwo 1:0 dzięki strzałowi Tomasza Boczka.

Resovia cieszyła się niespełna tydzień temu z przełamania. W Sosnowcu wygrała po czterech porażkach z rzędu. W roli gospodarza zwyciężyła poprzednio 6 sierpnia i starała się przerwać ponad dwumiesięczne oczekiwanie w meczu z Chrobrym Głogów, który zdobył ostatni komplet punktów na wyjeździe 7 sierpnia. Resovia była wyraźnie lepsza, co potwierdziła zwycięstwem 3:0. Chrobry pomógł gospodarzom golem samobójczym.

Trener jastrzębian Jacek Trzeciak nie przebierał w słowach po przegranym meczu z Widzewem Łódź. Jeżeli równie ostro było w szatni, drużyna powinna wyjść naładowana na starcie z rywalem w walce o utrzymanie Górnikiem Polkowice. Gospodarze nie wygrali od dziesięciu kolejek, a beniaminek od sześciu. GKS prowadził 2:0 po niespełna kwadransie, a później zyskał przewagę jednego zawodnika w polu. Na koniec wygrał 3:1, a trzy bramki zdobył Daniel Rumin.

Miedź Legnica złapała drugi oddech po paśmie niepowodzeń. Wygrane z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Sandecją Nowy Sącz pozwoliły powrócić na czwarte miejsce w tabeli. Starcie u siebie z Zagłębiem Sosnowiec wydawało się dobrą okazją do przedłużenia pozytywnej serii. Została ona wykorzystana przez Miedź, która strzeliła po dwa gole w obu połowach i zdemolowała rywala 4:0.

Skra Częstochowa i GKS Katowice zmierzyli się w meczu beniaminków. Formalnym gospodarzem była Skra, ale w rzeczywistości zespoły z województwa śląskiego spotkały się przy Bukowej. W poprzednim sezonie na drugoligowym froncie lepiej spisał się GKS, ale po awansie częściej punktowała Skra. W sobotę skończyło się bezbramkowym remisem.