Matty Cash i spółka bez szans w Londynie

Arsenal FC z czwartym zwycięstwem w sezonie 2021/2022 Premier League. W meczu 9. kolejki Kanonierzy ograli u siebie Aston Villę (3:1).

Tomasz Rosiński
Matty Cash (z lewej) i Nuno Tavares (z prawej) PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Matty Cash (z lewej) i Nuno Tavares (z prawej)
Piątkowe starcie sąsiadów w tabeli angielskiej ekstraklasy (Arsenal zajmował 12. miejsce, zaś Aston Villa 13. lokatę) zapowiadało się nieźle, a polscy kibice koncentrowali się na osobie Matty'ego Casha, który być może zostanie powołany przez Paulo Sousę za listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Jednakże zespół, którego zawodnikiem jest Cash, czyli Aston Villa, był tylko tłem dla dobrze dysponowanych londyńczyków. Podopieczni Mikela Artety rozpoczęli strzelanie w 23. minucie, kiedy to do siatki trafił Thomas Partey.

Tuż przed przerwą prowadzenie Arsenalu podwyższył Pierre-Emerick Aubameyang, który co prawda nie wykorzystał rzutu karnego, ale pospieszył ze skuteczną dobitką.

Natomiast po zmianie stron Aubameyang wcielił się w rolę asystenta, zagrywając piłkę przy golu autorstwa Emile'a Smitha Rowe'a.

W końcówce konfrontacji honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył Jacob Ramsey, zaś asystę zaliczył Leon Bailey.