Pewna wygrana Krasnodaru. Świetny mecz Grzegorza Krychowiaka

W meczu 12. kolejki rosyjskiej Premier Ligi FK Krasnodar pokonał 4:1 FK Niżny Nowogród. Bardzo dobry mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Tomasz Chabiniak
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Mike Kireev/NurPhoto / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Piłkarze Krasnodaru dominowali przez niemal całe spotkanie. Oddali 21 strzałów, w tym 10 celnych. Ich przeciwnicy uderzali zaledwie cztery razy, z czego dwie próby trafiły w światło bramki. Strzelanie rozpoczął już w piątej minucie Grzegorz Krychowiak. Polak trafił do siatki głową, wykorzystując świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Tonny'ego Vilheny.

Nasz reprezentant zanotował w tym spotkaniu cztery kluczowe podania, a jedno z nich jego kolega zamienił na gola. Niespełna kwadrans po przerwie Polak obsłużył Eduarda Spertsjana, który podwyższył wynik na 2:0. Goście strzelili później jeszcze dwa gole, przy których Krychowiak nie miał bezpośredniego udziału. Gospodarze odpowiedzieli w końcówce honorowym trafieniem.

31-letni pomocnik miał 70 kontaktów z piłką. Podawał futbolówkę ze skutecznością na poziomie 87 procent. Strzelił trzeciego ligowego gola w sezonie i zaliczył trzecią asystę w Premier Lidze.

Krasnodar ma na koncie 21 punktów i dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że jego najważniejsi rywale dopiero rozegrają swoje mecze w ramach dwunastej serii gier.

FK Niżny Nowogród - FK Krasnodar 1:4 (0:2)
0:1 - Krychowiak 5'
0:2 - Spertsjan 56'
0:3 - Czernikow 73'
0:4 - Iljin 76'
1:4 - Gotsuk 83'