Nikt nie goni lidera eWinner II ligi

Stal Rzeszów zwyciężyła 3:0 z Pogonią Siedlce. Po tym meczu jej przewaga nad Ruchem Chorzów wynosi siedem punktów, a nad otwierającą strefę barażową Olimpią Elbląg aż 10 punktów.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
Stal Rzeszów ma w tym sezonie szeroką kadrę, kilkakrotnie o wynikach jej meczów decydowały indywidualności. Wygrana 3:0 konfrontacja z Pogonią Siedlce należała do Ramila Mustafajewa, który strzelił dwa gole. Młodzieżowiec wykorzystał dogranie z lewego skrzydła Andreji Prokicia w 55. minucie, a następnie dobił uderzenie Patryka Małeckiego. Rozbrojenie defensywy siedlczan trochę trwało, ale ostatecznie stanęło na przekonującym wyniku. W doliczonym czasie ustalił go Krystian Wrona.

Grupa pościgowa zajmuje się sama sobą i tydzień po tygodniu ma coraz większą stratę w tabeli do Stali. Przegrał Ruch Chorzów 0:2 ze Zniczem Pruszków, poniosła porażkę 1:3 Chojniczanka z Garbarnią Kraków. W tych okolicznościach na trzecie miejsce wskoczyła Olimpia Elbląg. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka najwyraźniej mają za sobą dołek, tym razem wygrali 1:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a jedynego gola strzelił Hubert Krawczun.

Na dwóch stadionach podział punktów. Motor Lublin nie potrafi przerwać pasma remisów. Do starcia z najgorszym w lidze Sokołem Ostróda przystąpił z dużymi nadziejami, a skończyło się wynikiem 1:1. KKS 1925 Kalisz rozstał się z trenerem Ryszardem Wieczorkiem, a za przygotowanie zespołu do spotkania z Lechem II Poznań odpowiadał Marcin Radzewicz. W małych derbach Wielkopolski prowadzili gospodarze, następnie goście, a po strzale Piotra Giela zrobiło się 2:2.

Późno zdobyte bramki decydowały o zwycięstwach Wigier Suwałki i Śląska II Wrocław. Była 87. minuta, kiedy Robert Bartczak zapewnił komplet punktów suwalczanom za wygraną 2:1 z GKS-em Bełchatów. Wrocławianie pracowali aż do doliczonego czasu na gola na 1:0 strzelonego Wiśle Puławy.

14. kolejka eWinner II ligi:

Stal Rzeszów - Pogoń Siedlce 3:0 (0:0)
1:0 - Ramil Mustafajew 56'
2:0 - Ramil Mustafajew 74'
3:0 - Krystian Wrona 90'

Chojniczanka - Garbarnia Kraków 1:3 (0:1)
0:1 - Michał Feliks 33'
0:2 - Daniel Morys (k.) 70'
1:2 - Marcin Grolik 73'
1:3 - Michał Feliks 84'

Olimpia Elbląg - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 (1:0)
1:0 - Hubert Krawczun 21'

Sokół Ostróda - Motor Lublin 1:1 (1:0)
1:0 - Dominik Stępień 44'
1:1 - Piotr Ceglarz 50'

KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 2:2 (1:1)

2:1 - Robert Bartczak 87'

Wisła Puławy - Śląsk II Wrocław 0:1 (0:0)
0:1 - Javier Ajenjo Hyjek 90'

Znicz Pruszków - Ruch Chorzów 2:0 (1:0) 1:0 - Mariusz Gabrych 34' 2:0 - Filip Nawrocki (sam.) 68'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Rzeszów będzie najlepszym drugoligowcem sezonu?