Pełna dominacja dortmundczyków. Rezerwowy zapewnił awans

Wicelider Bundesligi pewnie wygrał z drugoligowym FC Ingolstadt 04 (2:0). Bohaterem Borussii Dortmund został Thorgan Hazard, który w końcówce wszedł na boisko i popisał się dubletem.

Rafał Szymański
piłkarze Borussii Dortmund PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund
Podopieczni Marco Rose mieli przewagę od pierwszego gwizdka sędziego, ale nie potrafili tego udokumentować. W 27. minucie Marius Wolf oddał celny strzał i Fabijan Buntić wybił piłkę na rzut rożny. Chwilę po tej sytuacji bliski szczęścia był Jude Bellingham, Anglik trafił w poprzeczkę.

Mats Hummels znalazł drogę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak sędzia nie uznał tego gola. Kilka sekund wcześniej Emre Can nieprzepisowo powstrzymywał przeciwnika. Przed przerwą Steffen Tigges zmarnował jeszcze dogodną sytuację.

W drugiej odsłonie dortmundczycy nadal byli stroną dominującą. Wolf miał kolejną szansę w 63. minucie, ale tym razem obrońca Nico Antonitsch świetnie interweniował wślizgiem.

Trener Borussii trafił ze zmianami w końcówce. W 71. minucie na murawie pojawił się Thorgan Hazard. Kilkadziesiąt sekund później miejscowi znaleźli sposób na defensywę drugoligowej drużyny. Julian Brandt zagrał do wychodzącego na Belga, a ten pokonał golkipera. Dla 28-latka był to pierwszy kontakt z piłką.

Ten sam duet wypracował drugą bramkę. W 82. minucie Brandt ponowie dośrodkował z prawej strony, Hazard był zupełnie niepilnowany i ustrzelił dublet.

Rezultat nie uległ już zmianie, zespół gości nie zdołał zagrozić bramce Marwina Hitza. Obrońca Pucharu Niemiec wygrał 2:0 i wyeliminował FC Ingolstadt 04.

Borussia Dortmund - FC Ingolstadt 04 2:0 (0:0)
1:0 - Thorgan Hazard 72'
2:0 - Thorgan Hazard 82'

Borussia: Marwin Hitz - Mats Hummels (83' Manuel Akanji), Emre Can, Marcin Pongracić, Thomas Meunier (71' Thorgan Hazard), Axel Witsel, Jude Bellingham, Reinier, Julian Brandt (87' Felix Passlack), Marius Wolf (87' Ansgar Knauff), Steffen Tigges (71' Marco Reus).

Ingolstadt: Fabijan Buntić - Nils Roseler, Nico Antonitsch, Thomas Keller, Michael Heinloth, Merlin Rohl, Rico Pressinger, Denis Linsmayer (81' Maximilian Neuberger), Marcel Gaus, Marc Stendera (81' Stefan Kutschke), Fatih Kaya (71' Filip Bilbija).

Żółte kartki: Meunier - Rohl, Roseler.

Sędzia: Matthias Jollenbeck.

***

1.FSV Mainz 05 - Arminia Bielefeld 3:2 (0:1, 2:2, 2:2)
0:1 - Masaya Okugawa 2'
1:1 - Jonathan Burkardt 53'
2:1 - Karim Onisiwo 58'
2:2 - Fabian Klos 89'
3:2 - Marcus Ingvartsen 114'

VfL Osnabrueck - SC Freiburg 2:2 (0:1, 1:1, 2:2 po dogr. r.k. 2:3)
0:1 - Vincenzo Grifo 33'
1:1 - Lukas Gugganing 90+7'
2:1 - Sebastian Klaas 108'
2:2 - Keven Schlotterbeck 120'

1.FC Nuernberg - Hamburger SV 1:1 (0:1, 1:1, 1:1 po dogr. r.k. 2:4)
0:1 - Jonas David 45'
1:1 - Taylan Duman 59'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Borussia zwycięży w bieżącej edycji Pucharu Niemiec?