KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Legia podejmie kroki prawne przeciwko Kowalczykowi. "Jesteśmy zszokowani"

Wojciech Kowalczyk w ostatnim czasie nie pozostawił suchej nitki na działaniach władz Legii Warszawa. Klub ma dosyć słów byłego piłkarza i podejmie kroki prawne wobec niego.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Wojciech Kowalczyk WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Wojciech Kowalczyk
Władze Legii Warszawa straciły cierpliwość do Wojciecha Kowalczyka. Chodzi o jego medialne wypowiedzi dotyczące obecności w szatni tzw. "grupy pijackiej" czy "grupy imprezowej", która "baluje".

Kowalczyk mówił o tym w programie Liga Minus w Weszło TV, a także w wielu innych mediach. Do tej pory wiele krytycznych opinii byłego piłkarza uchodziło mu na sucho, ale teraz sprawa ma wylądować w sądzie.

"W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami oświadczamy, że szanując prawo do wyrażania opinii, krytyki oraz subiektywnych interpretacji, Legia Warszawa nie będzie akceptowała wielokrotnie oraz celowo powielanych kłamstw i pomówień uderzających w reputację klubu, jego zawodników i pracowników" - przekazano w oświadczeniu.

"Uznajemy tego typu fałszywe oskarżenia za absolutnie niedopuszczalne. Zgodnie z wiedzą klubu nie ma żadnych podstaw do twierdzenia, że zachowania piłkarzy wykraczają poza dopuszczalne normy w ramach dyscypliny obowiązującej zawodowych sportowców, która przy oczywistych ograniczeniach i rygorach nie wyklucza uczestniczenia w życiu społecznym czy towarzyskim" - dodano.

Warszawski klub dodał, że jest zszokowany i zasmucony tym, że jedna z legend klubu bezpodstawnie nazywa piłkarzy "pijakami" i dopuszcza się manipulacji. Uargumentowano, że takie słowa w trudnym momencie sportowym negatywnie wpływają na sferę mentalną zawodników. Dodano, że jego zachowania i wypowiedzi wielokrotnie wykraczały poza kanon kultury osobistej i powszechnie przyjętych norm społecznych.

Zastrzeżono też, że Legia podejmie kroki prawne wobec innych osób, które publikują kłamstwa lub nierzetelne informacje, które działają na szkodę Legii.

Wyjaśniono, że żaden z piłkarzy Legii nie wynajmował domu nad Zalewem Zegrzyńskim i nie organizował tam imprez. Takie słowa mają tylko uderzać w reputacje zawodników i destabilizować klub. Mistrzowie Polski oczekują sprostowania oraz niepowtarzania fałszywych informacji.

Czytaj także:
Nowe informacje o stanie zdrowia Paulo Sousy. "Ma wyraźne symptomy"
Niezwykłe zaproszenie dla Casha. "Nie ma drugiego takiego miasta na świecie"!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Oryginalna akcja zespołu Piotra Zielińskiego
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (21)
 • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
  Oho, grube dragi musiały pójść u ulanego.
  • Jagafan Zgłoś komentarz
   Moim zdaniem nasz kolega Wojciech jest bardzo miły i mądry, i wszystko o czym mówi jest prawdą, jest w trakcie przygotowań do matury, więc stąd te emocje
   • Franz. Zgłoś komentarz
    No cóż większość ludzi niestety mierzy świat swoją miarką, tak jest najprościej. Złodziej powie, że wszyscy kradną, łapówkarz że wszyscy biorą, jest tylko kwestia ile, a pijak
    Czytaj całość
    że wszyscy chlają. Problem powstaje niestety wtedy kiedy taka osoba jest medialna i wykorzystuje swoje osądy do zarabiania kasy. Na miejscu Kowalczyka 10 razy bym się zastanowił zanim kogokolwiek pomówiłbym akurat o imprezowanie i chlanie. Nagle może sie okazać, że z Kowalczykiem opowiadającym bajki jako ekspertem nie chce współpracować nikt inny oprócz SuperExpresu i wtedy skończy sie forsa na..... chlanie, a że oprócz "kopania" temu panu nic nie wychodziło dobrze, trzeba będzie zmienić narzędzie do do zarabiania na życie, może nim być niestety łopata.
    • Bociek Zgłoś komentarz
     Jest jeszcze monitoring czy na mieście, czy w lokalu. Idealny dowód.
     • Bogus C Zgłoś komentarz
      To się Kowal zakiwał.
      • Jagafan Zgłoś komentarz
       Kolega Bluedragon poniżej stwierdził dosyć słusznie, chciałbym się przyłączyć do tej opinii przed wyjściem z EU
       • smeagol Zgłoś komentarz
        Czyli w ich własnym mniemaniu można o nich mówić tylko dobrze albo wcale. Podejście rodem z trzeciej rzeszy...
        • Cheers Zgłoś komentarz
         Weźcie się lepiej w tej Legii do roboty, zamiast szukać winnych dookoła. Nie od dziś piłkarze, którzy wyjechali z polskiej ligi twierdzą, że intensywność treningów u nas to
         Czytaj całość
         "śmiech na sali".
         • M1953 Zgłoś komentarz
          Komedia. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, jak mawiał klasyk.
          • Krzysztof Masłowski Zgłoś komentarz
           Co prawda boli zarząd legły co robią jej pseudogwiazdy , pijaki i lichograjki!!!! MICHNIEWICZ TO ŚWIETNY FACGOWIEC JAK NIE POTRAFIĄ ZROZUMIEĆ JAK GRAĆ TO WYPIERD....Z POLSKI
           • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
            Warto sobie zawracać głowę jakimś trollem? Przecież to żaden autorytet, nawet nie dziennikarz, tylko szczekacz pokroju Jajuna, z ta różnicą że jeden pracuje w redakcji i mu za to
            Czytaj całość
            płacą, a drugi za darmochę pajacuje od świtu do nocy pod artykułami o Legii :)
            • zadziwiony Zgłoś komentarz
             Jestem zasmucony. Za niedługo dojdzie do tego, że najciężej pracującym, nie będzie wolno walnąć kielicha a konto przyszłego zwycięstwa. Nie dziwię się powszechnemu oburzeniu ;))
             • Jagafan Zgłoś komentarz
              Nie poddawaj się ukochana ma ....
              Zobacz więcej komentarzy (4)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×