Młody Polak w formie strzeleckiej. Zaimponował trenerowi Parmy

Adrian Benedyczak strzelił drugiego gola w tym sezonie Serie B, drużyna Polaka wygrała 2:1 na terenie AS Citadella. - Żałuję, że nie dałem Adrianowi więcej czasu na grę - stwierdził trener Enzo Maresca

Rafał Szymański
 Adrian Benedyczak (z lewej) Getty Images / Ettore Griffoni/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak (z lewej)
Gospodarze mieli doskonałą okazję w 12. minucie, sędzia podyktował rzut karny dla AS Cittadella. Na wysokości zadania stanął jednak Gianluigi Buffon, który odbił piłkę po uderzeniu Mirko Antonucciego. Chwilę po tej sytuacji Parma objęła prowadzenie za sprawą Franco Vazqueza.

W 59. minucie goście mieli już dwubramkową przewagę. Enrico Del Prato płasko dośrodkował w pole karne i Adrian Benedyczak świetnie sfinalizował całą akcję. Jedynego gola dla AS Cittadella strzelił Enrico Baldini, który w końcówce meczu wykorzystał "jedenastkę".

Benedyczak spędził 71 minut na placu gry, później zastąpił go Valentin Mihaila. Młodzieżowy reprezentant Polski ma na koncie już dwa trafienia w trwających rozgrywkach Serie B. Latem Parma Calcio sprowadziła wychowanka Pogoni Szczecin za dwa miliony euro, napastnik zaczął spłacać swój transfer.

Szkoleniowiec dostrzegł postępy 20-latka. - Żałuję, że nie dałem Adrianowi więcej czasu na grę. Biorę za to odpowiedzialność. Od pierwszego dnia nie opuścił treningu, ale mamy w kadrze wielu zawodników i chcemy, by wszyscy byli gotowi - mówił Enzo Maresca, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

AS Cittadella - Parma Calcio 1913 1:2 (0:1)
0:1 - Franco Vazquez 23'
0:2 - Adrian Benedyczak 59'
1:2 - Enrico Baldini (k.) 78'