Debiutanci dostają lekcje. Klub Polaka stracił szansę

Ormiański Alaszkert Erywań oraz gibraltarski Lincoln Red Imps niezmiennie bez punktu w grupie Ligi Konferencji Europy. Z gry o awans wypadła Omonia Nikozja, której zawodnikiem jest Kacper Chorążka.

Kacper Chorążka Getty Images / Na zdjęciu: Kacper Chorążka
O porażce 0:2 Alaszkertu Erywań w Linzu zdecydowały uderzenia Keito Nakamury. Japończyk wykorzystał podanie Christopha Monscheina w 12. minucie. Ormiańska drużyna miała dużo czasu na odpowiedź, starała się przynajmniej wyrównać, ale wszystko to na nic. LASK wykorzystał wolne przestrzenie, a Nakamura zadał gościom drugi cios w 87. minucie.

Piłkarze Slovana Bratysława zamierzali wykorzystać wyprawę na Gibraltar do zaatakowania drużyn z miejsc premiowanych awansem do fazy pucharowej. Najważniejszym zawodnikiem w pierwszej połowie był Andre Green, który strzelił Lincoln Red Imps dwa gole. Trafienie na 1:2 Roya Chipoliny, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przedłużyło nadzieje debiutanta na pierwszy punkt w fazie grupowej europejskiego pucharu. Slovan dopełnił jednak dzieła zniszczenia i wygrał 4:1.

Kacper Chorążka był na ławce rezerwowych Omonii Nikozja w meczu z FC Basel. Jego drużyna próbowała zrewanżować się za porażkę poniesioną dwa tygodnie temu w Szwajcarii. W drugim kwadransie Omonia wyszła na prowadzenie, ale nie potrafiła go utrzymać. Remis 1:1 eliminuje ekipę z Cypru z walki o awans.

4. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

Grupa A:

LASK Linz - Alaszkert Erywań 2:0 (1:0)
1:0 - Keito Nakamura 12'
2:0 - Keito Nakamura 87'

Maccabi Tel Awiw - HJK Helsinki 3:0 (1:0) 1:0 - Brandley Kuwas 22' 2:0 - Lucas Lingman (sam.) 65' 3:0 - Matan Hozez 90'

Grupa B:

KAA Gent - Partizan Belgrad 1:1 (0:0) 0:1 - Slobodan Urosević 66' 1:1 - Tarik Tissoudali 80'

Liga Konferencji Europy, gr. B 2021/2022

1 KAA Gent 6 4 1 1 6:2 13
2 Partizan Belgrad 6 2 2 2 6:4 8
3 Anorthosis Famagusta 6 1 3 2 6:9 6
4 Flora Tallinn 6 1 2 3 5:8 5

Grupa C:

Zoria Ługańsk - CSKA Sofia 2:0 (0:0) 1:0 - Sahab Zahedi 87' 2:0 - Allahyar Sayyadmanesh 90'

2:0 - Evangelos Pavlidis 86'

Randers FC - FK Jablonec 2:2 (0:0) 1:0 - Vito Hammershoy-Mistrati 46' 2:0 - Vojtech Kubista (sam.) 53' 2:1 - Tomas Cvancara 73' 2:2 - Milos Kratochvil 83'

Liga Konferencji Europy, gr. D 2021/2022

1 AZ Alkmaar 6 4 2 0 8:3 14
2 Randers FC 6 1 4 1 9:9 7
3 FK Jablonec 6 1 3 2 6:8 6
4 CFR Cluj 6 1 1 4 4:7 4

Grupa F:

Lincoln Red Imps - Slovan Bratysława 1:4 (1:2) 0:1 - Andre Green 17' 0:2 - Andre Green 25' 1:2 - Roy Chipolina 45' 1:3 - Joseph Chipolina (sam.) 67' 1:4 - Samuel Mraz 71'

Liga Konferencji Europy, gr. F 2021/2022

1 FC Kopenhaga 6 5 0 1 15:5 15
2 PAOK Saloniki 6 3 2 1 8:4 11
3 Slovan Bratysława 6 2 2 2 8:7 8
4 Lincoln Red Imps 6 0 0 6 2:17 0

Grupa H:

Omonia Nikozja - FC Basel 1:1 (1:0) 1:0 - Andronikos Kakoulis 17' 1:1 - Liam Millar 57'