Szczęśliwe zwycięstwo PSG. Przełamanie Lionela Messiego!

Drużyna Paris Saint-Germain musiała radzić sobie w "dziesiątkę", ale zdołała zwyciężyć 3:1 z niżej notowanym FC Nantes. W samej końcówce wynik ustalił Lionel Messi, który po raz pierwszy trafił do siatki na francuskich boiskach.

Rafał Szymański
radość piłkarzy Paris Saint-Germain PAP/EPA / Mohammed Badra / Na zdjęciu: radość piłkarzy Paris Saint-Germain
Kibice Paris Saint-Germain nie mogli wyobrazić sobie lepszego początku meczu. Już w 2. minucie Leandro Paredes zdecydował się na strzał zza pola karnego. Kylian Mbappe dostawił nogę, czym zupełnie zmylił interweniującego Albana Lafonta. Francuz strzelił siódmego gola w trwającym sezonie ligowym.

Lionel Messi dwoił się i troił. W 18. minucie doświadczony piłkarz obsłużył Neymara, który uderzył na bramkę rywali. Kapitalną interwencją popisał się Alban Lafont.

Przez kilkadziesiąt sekund zawodnicy Mauricio Pochettino musieli radzić sobie bez Kyliana Mbappe, który musiał zmienić obuwie. Andrei Girotto brutalnie sfaulował napastnika rywali, jednak sędzia Jeremy Stinat nie zareagował. Mbappe świetnie współpracował z Messim. W pierwszej połowie Argentyńczyk trzy razy próbował zaskoczyć Lafonta, lecz golkiper "Kanarków" nie dał się pokonać.

Podopieczni Antoine'a Kombouare lepiej spisywali się po zmianie stron. W 51. minucie Marcus Coco dośrodkował do Kalify Coulibaly'ego, a ten zmusił do interwencji Keylora Navasa. Chwilę później dogodną okazję zmarnował Randal Kolo Muani, Thilo Kehrer wygrał pojedynek ze skrzydłowym.

Keylor Navas nierozważnie zachował się w 65. minucie gry, gdy sfaulował przed polem karnym Ludovica Blasa. Sędzia pokazał czerwoną kartkę golkiperowi miejscowych i Sergio Rico musiał zastąpić Neymara.

Randal Kolo Muani szybko przetestował Rico. Hiszpański bramkarz fantastycznie obronił strzał i uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Kolo Muani dopiął swego w 76. minucie. Najpierw Rico interweniował po uderzeniu głową napastnika, ale po strzale piętą piłka przekroczyła linię bramkową. Radość fanów FC Nantes nie trwała długo.

Sześć minut później Dennis Appiah próbował przeciąć podanie przed polem karnym i przelobował własnego bramkarza. Piłka była poza zasięgiem Lafonta.

Messi postawił kropkę nad "i" w 87. minucie. Kylian Mbappe przekazał piłkę koledze, który zszedł do lewej nogi i niezwykle precyzyjnie uderzył. Lafont nie miał żadnych szans. Messi strzelił premierowego gola na poziomie Ligue 1.

Paryżanie dowieźli korzystny wynik do końca. Zespół Pochettino w dalszym ciągu jest liderem ligi francuskiej i ma 13 punktów przewagi nad RC Lens. FC Nantes zajmuje 11. pozycję.

Paris Saint-Germain - FC Nantes 3:1 (1:0)
1:0 - Kylian Mbappe 2'
1:1 - Randal Kolo Muani 76'
2:1 - Dennis Appiah (s.) 81'
3:1 - Lionel Messi 87'

PSG: Keylor Navas (czerwona kartka 65') - Achraf Hakimi, Thilo Kehrer, Abdou Diallo, Juan Bernat, Idrissa Gueye, Leandro Paredes (88' Danilo), Marco Verratti (75' Georginio Wijnaldum), Lionel Messi, Neymar (68' Sergio Rico), Kylian Mbappe.

Nantes: Alban Lafont - Fabio (58' Quentin Merlin), Jean-Charles Castelletto, Andrei Girotto, Sebastien Corchia (42' Dennis Appiah), Samuel Moutoussamy, Pedro Chirivella, Marcus Coco, Ludovic Blas, Randal Kolo Muani, Kalifa Coulibaly (58' Osman Bukari).

Żółte kartki: Verratti (PSG) - Chirivella, Blas (Nantes).