Genoa CFC nie ma jeszcze twarzy Andrija Szewczenki

Drugi mecz i drużyna legendarnego napastnika nie strzeliła gola. Tym razem przynajmniej zdobyła punkt za remis 0:0 z Udinese Calcio. Andrij Szewczenko niezmiennie nie stawia na Aleksandra Buksę.

Rodrigo Becao i Davide Birasch PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Rodrigo Becao i Davide Birasch
Kadencja Andrija Szewczenki rozpoczęła się od porażki 0:2 z AS Romą. Dopóki drużyna Ukraińca miała energię, broniła się przed atakami Giallorossich. W końcówce została jednak trafiona i nie poprawiła swojej, coraz bardziej skomplikowanej sytuacji na dole tabeli.

W drugim meczu pod wodzą Szewczenki było teoretycznie łatwiej o zapunktowanie. Przeciwnikiem Genoi CFC było Udinese Calcio. Wyjątkowo nerwowy był trener Zebrette, Luca Gotti, który w niespełna godzinę zdecydował się na cztery zmiany w swoim zespole. Z czasem również Ukrainiec zaczął mieszać w jedenastce, ponieważ mijał czas, a w bezbramkowym meczu rzadko podnosiła się temperatura.

Dobrą szansę na rozstrzygnięcie spotkania miał Destiny Udogie. Gracz Udinese ruszył na przebój na połowie Rossoblu, ale dwa jego uderzenia zostały zablokowane. W 81. minucie podanie na wolne pole dostał Beto, ale mając przed oczami tylko Salvatora Sirigu, nie potrafił oddać celnego strzału. Już w doliczonym czasie piłka trafiła do bramki Genoi, ale nie było gola z powodu spalonego Udogie.

Udinese Calcio - Genoa CFC 0:0

Udinese: Marco Silvestri - Rodrigo Becao, Bram Nuytinck (46' Lazar Samardzić), Samir - Nahuel Molina (56' Nahuen Perez), Tolgay Arslan (56' Jean-Victor Makengo), Walace, Destiny Udogie - Roberto Pereyra (15' Ignacio Pussetto), Gerard Deulofeu (85' Isaac Success) – Beto

Genoa: Salvatore Sirigu - Davide Biraschi, Andrea Masiello, Johan Vasquez - Stefano Sabelli (58' Paolo Ghiglione), Stefano Sturaro (90' Abdoulaye Toure), Milan Badelj (73' Hernani), Nicolo Rovella, Andrea Cambiaso - Flavio Bianchi (73' Goran Pandev), Caleb Ekuban

Żółte kartki: Molina, Makengo, Pussetto (Udinese) oraz Vasquez, Sabelli, Ghiglione, Rovella (Genoa)

Sędzia: Francesco Meraviglia