Dobre wejście Adama Dźwigały. Kolejny Polak zagra w Bundeslidze?

Adam Dźwigała strzelił pierwszego gola na poziomie 2. Bundesligi. Jego FC St. Pauli zwyciężyło 3:2 z 1.FC Nuernberg i wykonało kolejny krok w stronę awansu do elity.

Rafał Szymański
Radość Adama Dźwigały po zdobyciu bramki Getty Images / Sebastian Widmann / Radość Adama Dźwigały po zdobyciu bramki
Drużyna Loica Favre'a przystępowała w roli faworyta do niedzielnego spotkania. Po 10 minutach gry FC St. Pauli miało dwubramkową przewagę. Christian Mathenia skapitulował po strzałach Guido Burgstallera oraz Learta Paqarady. W 21. minucie Johannes Geis strzelił gola kontaktowego.

Adam Dźwigała rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Polak zameldował się na placu gry po przerwie. Już w 64. minucie miał sytuację strzelecką po zamieszaniu w polu karnym i mocnym uderzeniem pokonał golkipera 1.FC Nuernberg. Rezultat na 2:3 ustalił Manuel Schaeffler.

FC St. Pauli wygrało w drugim meczu z rzędu i w dalszym ciągu jest liderem tabeli 2. Bundesligi. Obecnie zespół "Piratów" ma trzy punkty przewagi nad drugim SV Darmstadt 98.

Dźwigała jest zawodnikiem FC St Pauli od grudnia minionego roku. To było jego premierowe trafienie w niemieckich rozgrywkach, w tym sezonie 26-latek zanotował osiem występów.

1.FC Nuernberg - FC St. Pauli 2:3 (1:2)
0:1 - Guido Burgstaller 3'
0:2 - Leart Paqarada 10'
1:2 - Johannes Geis 21
1:3 - Adam Dźwigała 64'
2:3 - Manuel Schaeffler 72'

Wypalił z "grubej rury". Mocne słowa o "Lewym"