"Aptekarze" zameldowali się na podium. Eintracht wygrał rzutem na taśmę

Piłkarze Bayeru nie pozostawili złudzeń RB Lipsk i zwyciężyli 2:0. Zespół z Leverkusen awansował na trzecie miejsce w tabeli. Eintracht Frankfurt pokonał 3:1 Union Berlin po bramce w piątej minucie doliczonego czasu.

Rafał Szymański
piłkarze Bayeru 04 Leverkusen PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru 04 Leverkusen
W niedzielę drużyna "Aptekarzy" wywiązała się z roli faworyta. Goście zaznaczyli swoją przewagę w 21. minucie, gdy Exequiel Palacios dograł do Floriana Wirtza. Młody piłkarz przytomnie zachował się w polu karnym i podciął piłkę nad bramkarzem rywali.

Drugi gol był efektem nieporozumienia między obrońcami RB Lipsk. Jonathan Tah zagrał z głębi pola, a następnie do piłki dopadł Moussa Diaby. Francuz sfinalizował całą akcję. Diaby idzie łeb w łeb ze wspomnianym Wirtzem, obaj mają na koncie po pięć bramek tym sezonie Bundesligi.

Obraz gry się nie zmienił po przerwie, choć w 62. minucie Andre Silva strzelił gola kontaktowego. Ostatnie słowo należało do Jeremiego Frimponga, który kilkadziesiąt sekund później uderzył z dystansu i po rykoszecie piłka wylądowała w siatce. W 88. minucie blisko szczęścia był Dominik Szoboszlai. Węgier podszedł do rzutu karnego, jednak trafił w lewy słupek.

W ostatecznym rozrachunku Bayer wygrał 3:1 i zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej stawce. W trudniejszej sytuacji jest RB Lipsk, który plasuje się na ósmej pozycji. Trybuny Red Bull Arena w Lipsku świeciły pustkami - wszystko przez restrykcje związane z pandemią koronawirusa (więcej TUTAJ).

Tego samego dnia Eintracht Frankfurt podejmował Union Berlin. Po 90 minutach był remis 1:1, na listę strzelców wpisali się Djibril Sow oraz Max Kruse.

Evan N'Dicka dał radość kibicom gospodarzy w samej końców. Zawodnik Eintrachtu w piątej minucie doliczonego czasu uderzył głową i ustalił rezultat na 2:1. Tymoteusz Puchacz i Paweł Wszołek nie zostali uwzględnieni w kadrze Unionu.

RB Lipsk - Bayer 04 Leverkusen 1:3 (0:2)
0:1 - Florian Wirtz 21'
0:2 - Moussa Diaby 34'
1:2 - Andre Silva 62'
1:3 - Jeremie Frimpong 64'

Eintracht Frankfurt - 1.FC Union Berlin 2:1 (1:0) 1:0 - Djibril Sow 22' 1:1 - Max Kruse (k.) 62' 2:1 - Evan N'Dicka 90+5'