Legenda apeluje o nagrodę dla Lewandowskiego. "Jedyna właściwa rzecz"

Wyścig o Złotą Piłkę dobiegł końca, Lionel Messi na ostatniej prostej wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Słynny Gary Lineker uważa, że nagroda należała się polskiemu kadrowiczowi.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Podczas poniedziałkowej ceremonii, która odbyła się w paryskim Theatre du Chatelet, poznaliśmy laureata Złotej Piłki. Został nim Lionel Messi, natomiast na drugim miejscu sklasyfikowany został Robert Lewandowski.

Werdykt kapituły wzbudził spore kontrowersje. Messi odniósł sukces ze swoją kadrą i pod tym względem miał przewagę nad reprezentantem Polski. Po odebraniu nagrody sam stwierdził, że Lewandowski powinien wygrać rok wcześniej, gdy plebiscyt został odwołany

- Robert, w zeszłym roku to ty zasłużyłeś na Złotą Piłkę! Wszystkiemu przeszkodziła pandemia, ale to właśnie ty powinieneś mieć tę nagrodę - przyznał gracz PSG (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Tego gola można oglądać w nieskończoność. Jak on to zrobił?!

Podobnego zdania jest Gary Lineker. Ekspert i legenda angielskiego futbolu odniósł się do słów zwycięzcy. "Messi się zgadza, Messi ma rację. Dajcie Robertowi Lewandowskiemu nagrodę. To jest taka łatwa i jedyna właściwa rzecz do zrobienia" - napisał na swoim Twitterze.

33-latek musiał obejść się smakiem, ale na pocieszenie został wybrany najlepszym napastnikiem 2021 roku. Kadrowicz spróbuje zrewanżować się Argentyńczykowi w następnej edycji.

Czytaj także:
Marek Wawrzynowski: Wieki sukces Lewandowskiego. Ale jeszcze większe rozczarowanie
Złota Piłka dla Messiego! Lewandowski z nagrodą pocieszenia

Czy zgadzasz się z Garym Linekerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×