Sensacja w meczu PSG!

Paris Saint-Germain bezbramkowo zremisowało u siebie z OGC Nice w meczu 16. kolejki Ligue 1. Świeżo upieczony zdobywca Złotej Piłki nie mógł znaleźć sposobu na bramkarza klubu z Nicei.

Jakub Tuchaj
Leo Messi PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Leo Messi
Pierwsza okazja na prowadzenie nadarzyła się już w 10. minucie meczu, kiedy rzut wolny z bliska egzekwował Leo Messi, ale piłka po strzale siedmiokrotnego triumfatora Złotej Piłki ugrzęzła w murze.

Goście nie dość, że skutecznie się bronili, to potrafili stworzyć także dogodne sytuacje. W pierwszej połowie strzał na bramkę posłał Kasper Dolberg, klub ze stolicy uratowała błyskotliwa obrona Gianluigiego Donnarummy.

Paris Saint-Germain nie pozostało dłużne, w 27. minucie Kylian Mbappe wypracował sobie idealną okazję, ale minimalnie chybił i do przerwy było 0:0.

Pod koniec meczu swoje szanse mieli jeszcze Di Maria oraz ponownie Messi. Ostatecznie nikt nie był w stanie posłać piłki do bramki Waltera Beniteza. Dla PSG strata dwóch punktów to żadna katastrofa. Paryżanie nadal mają 12-punktową przewagę nad drugą w tabeli Marsylią.

Słabsza dyspozycja Leo Messiego prawdopodobnie była spowodowana nieżytem żołądka i jelit. Musiał on opuścić wtorkowy trening, a jego występ do samego końca stał pod znakiem zapytania. Z takimi samymi dolegliwościami zmagał się także Leandro Paredes.

Paris Saint-Germain - OGC Nice 0:0 (0:0)

Paris-Saint Germain: Donnaruma - Hakimi, Marquinhos, Kimpembe (Paredes 77'), Nuno Mendes - Danilo, Gueye, Dina Epimbe (Veratti 62') - Messi, Di María (Icardi 77'), Mbappé,

OGC Nice: Benitez - Lotomba, Todibo, Dante, Bard - Boudaoui (Gouiri 80'), Schneiderlin, Lemina (Thuram 74') - Kluivert (Stengs 74'), Delort, Dolberg.