Finezyjna przewrotka ozdobiła finisz kolejki Serie A

Cagliari Calcio wygrało tylko jeden mecz od początku sezonu. Rozczarowująca drużyna tym razem przynajmniej zremisowała 1:1 dzięki pięknemu strzałowi Joao Pedro.

Joao Pedro PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: Joao Pedro
Przez pół godziny Alessio Cragno nie musiał nic robić w bramce Cagliari. Najwyraźniej przez ten czas stracił koncentrację i popełnił błąd przy golu na 1:0 dla Torino FC. Cragno odbił piłkę przed siebie po teoretycznie prostym uderzeniu Tommaso Pobegi i wyłożył ją przed siebie, gdzie pechowo próbował ratować sytuację Andrea Carboni. Była 31. minuta i Granata przerwała trwającą ponad cztery mecze niemoc w ofensywie w meczach na wyjeździe.

Trener Walter Mazzari żywo gestykulował, nie krył zdenerwowania. Praktycznie pierwsza konkretna akcja jego byłego klubu zakończyła się golem. Przyjście Mazzarriego do Cagliari nie przyniosło pozytywnej metamorfozy zespołu. Do przerwy nie stworzył on dogodnej szansy na doprowadzenie do remisu. Nawet nie oddał strzału celnego.

W 51. minucie było premierowe uderzenie celne zespołu z Sardynii. Po strzale Joao Pedro interweniował spektakularnie Vanja Milinković-Savić. Serb popisał się rewelacyjnym refleksem na linii. Minęły dwie minuty i Brazylijczyk poprawił się. Joao Pedro złożył się sytuacyjnie do przewrotki, w efektowny sposób doprowadził do remisu 1:1.

Po wyrównaniu posypały się żółte kartki. Sędzia Luca Massimi stracił cierpliwość do notorycznie faulujących piłkarzy. W ostrym starciu zabrakło czasu obu drużynom na rozstrzygnięcie, zajęli się poniewieraniem rywali. Nieco bliżej drugiego gola było Torino, ale Dennis Praet nie trafił w narożnik bramki z dogodnej pozycji.

Sebastiana Walukiewicza nie ma w kadrze Cagliari od dziewięciu kolejek. Karol Linetty nie zagrał z kolei w trzecim meczu Torino z rzędu. Tym razem nawet nie zasiadł na ławce rezerwowych z powodu problemów zdrowotnych.

Cagliari Calcio - Torino FC 1:1 (0:1)
0:1 - Andrea Carboni (sam.) 32'
1:1 - Joao Pedro 54'

Cagliari: Alessio Cragno - Martin Caceres, Luca Ceppitelli (78' Diego Godin), Andrea Carboni - Raoul Bellanova, Nahitan Nandez, Razvan Marin, Alberto Grassi (78' Gaston Pereiro), Dalbert Henrique (88' Gabriele Zappa) - Joao Pedro, Keita Balde Diao (63' Leonardo Pavoletti)

Torino: Vanja Milinković-Savić - David Zima, Bremer, Alessandro Buongiorno (67' Ricardo Rodriguez) - Ola Aina (87' Cristian Ansaldi), Sasa Lukić, Tommaso Pobega (46' Daniele Baselli), Mergim Vojvoda - Marko Pjaca, Antonio Sanabria (56' Simone Zaza), Josip Brekalo (56' Dennis Praet)

Żółte kartki: Dalbert, Caceres (Cagliari) oraz Pobega, Lukić, Buongiorno, Zima (Torino)

Sędzia: Luca Massimi