Sevilla za burtą Ligi Mistrzów! Znamy rozstrzygnięcia w grupie G

Sevilla FC przegrała na wyjeździe z Red Bull Salzburg 0:1 i na wiosnę grać będzie tylko w Lidze Europy. Z pierwszego miejsca awansował natomiast zespół Lille OSC, który pewnie ograł na wyjeździe VfL Wolfsburg.

Tomasz Galiński
Na zdjęciu od lewej: Nicolas Seiwald i Fernando PAP/EPA / Na zdjęciu od lewej: Nicolas Seiwald i Fernando
To była jedna z niewielu grup, w której emocje trzymały do ostatnich minut. Przed ostatnią kolejką nic nie było pewne, możliwe były wszystkie scenariusze.

Choć z drugiej strony, to jest to delikatnym nadużyciem, wszak losy tych spotkań rozstrzygnęły się nieco wcześniej. Na całej linii sprawę zawaliła Sevilla FC, która sama skomplikowała sobie sprawę w drugiej połowie meczu w Salzburgu. Najpierw Red Bull wyszedł na prowadzenie tuż po przerwie, a kilkanaście minut później boisko z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki opuścić musiał Joan Jordan. Osłabiona ekipa z Andaluzji nie była w stanie odrobić strat, w efekcie czego musi zadowolić się jedynie trzecim miejscem, co skutkuje grą na wiosnę w Lidze Europy.

A to dlatego, że punktów z Lille OSC nie zdobył VfL Wolfsburg. Przedstawiciel Ligue 1 wytrzymał presję i efektownie ograł ekipę niemiecką na jej terenie, nie pozostawiając rywalowi absolutnie żadnych złudzeń. Dzięki temu Lille utrzymało pierwszą pozycję w grupie G. W pierwszej połowie gola strzelił niezawodny Burak Yilmaz, natomiast w drugiej do siatki trafili Jonathan David i Angel Gomes. Gospodarzy stać było jedynie na honorową bramkę w samej końcówce. Na otarcie łez, ponieważ na wiosnę Wolfsburga w europejskich pucharach oglądać nie będziemy.

Dodajmy, że na ławce Salzburga całe spotkanie przesiedział polski obrońca Kamil Piątkowski.

Red Bull Salzburg - Sevilla FC 1:0 (0:0)
1:0 Naoh Okafor 50'

VfL Wolfsburg - Lille OSC 1:3 (0:1) 0:1 Burak Yilmaz 11' 0:2 Jonathan David 72' 0:3 Angel Gomes 78' 1:3 Renato Steffen 89'