Wszystko jasne w Lidze Mistrzów. Zabójcza skuteczność Villarrealu

Mecz nie mógł odbyć się w pierwotnym terminie, ale Hiszpanie utrzymali koncentrację. Villarreal CF wygrał 3:2 na terenie Atalanty Bergamo i zagwarantował sobie drugie miejsce w stawce grupy F.

Rafał Szymański
Etienne Capoue (z prawej) cieszy się ze zdobycia gola PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: Etienne Capoue (z prawej) cieszy się ze zdobycia gola
Spotkanie zostało przełożone na czwartek ze względu na trudne warunki atmosferyczne w Bergamo. Już wcześniej Manchester United awansował do fazy pucharowej. Atalanta Bergamo walczyła z Villarrealem o pozycję wicelidera.

Goście rozpoczęli strzelanie już w 3. minucie rywalizacji. Dani Parejo wypuścił podaniem Arnauta Danjumę, a ten miał dogodną okazję i strzelił między nogami bezradnego Juana Musso.

Druga bramka padła w końcówce pierwszej połowy. Etienne Capoue odnalazł się w polu karnym po zespołowej akcji i uderzył nie do obrony. Gracze Atalanty mieli więcej sytuacji podbramkowych, ale to Villarreal miał dwubramkową zaliczkę przed przerwą.

Chwilę po zmianie stron Gerard Moreno wygrał pojedynek z Jose Luisem Palomino, a następnie obsłużył Danjumę. Holender podwyższył wynik na 3:0 dla "Żółtej Łodzi Podwodnej".

Starania gospodarzy zaowocowały w 71. minucie. Rusłan Malinowski fantastycznie przymierzył sprzed pola karnego i dał nadzieję kibicom Atalanty. W końcówce na listę strzelców wpisał się jeszcze Duvan Zapata, który wykorzystał świetną asystę Josipa Ilicicia. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu Luis Muriel trafił w słupek, Rafael Toli był dobrze ustawiony w polu karnym i nieczysto trafił w piłkę.

Villarreal CF pokonał 3:2 Atalantę Bergamo i tym samym zakwalifikował się fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Włoski zespół uplasował się na trzecim miejscu w grupie F. W poniedziałek odbędzie się losowanie par 1/8 finału.

Atalanta Bergamo - Villarreal CF 2:3 (0:2) 0:1 - Arnaut Danjuma 3' 0:2 - Etienne Capoue 42' 0:3 - Arnaut Danjuma 51' 1:3 - Rusłan Malinowski 71' 2:3 - Duvan Zapata